19.3 C
Lutsk
Четвер, 18 Липень, 2024
Всі новини Календар

8 квітня 2024 року – календар з повчанням

Седмиця 4 Великого посту. Великий піст.

Віддання свята Благовіщення Пресвятої БогородиціСобор Архангела Гавриїла. Сщмч. Іринея, єп. Сирмійського (304). Мчч. Вафусія та Верка пресвітерів, Арпили ченця, мирян: Авива, Агна, Реаса, Ігафракса, Іскоя, Сили, Сигіца, Сонирила, Суїмвла, Ферма, Філа та мцц. Анни, Алли, Лариси, Моїко, Маміки, Уїрко, Анімаїси (Анімаїди), Гаафи, цариці Готфської, та Дукліди (близько 375). Прп. Малха Сирійського (IV). Прп. Василія Нового (близько 944). Мц. Параскеви Кочнєвої (1939).

Богослужбові читання Святого Письма на сьогодні:

На 6-му часі: – Іс. 14:24-32. На вечірні: – Бут. 8:21-9:7; Притч. 11:19-12:6.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

Апостол Павло каже, що ізраїльтяни, перейшовши море, хрестилися в ньому (1Кор. 10, 2).

Таке хрещення служило для них поділом між Єгиптом і ними. Петро ж апостол додає: “Так і нас нині подібне до цього образу хрещення… спасає…” (1Пет. 3,21).

І наше Хрещення нас рятує і служить розділовою стіною між темною сатанинською областю гріха і світу і світлістю життя у Христі. Хрещений відрізає себе від усіх надій і опор земних і живе в цьому віці, ніби в пустелі, ні з чим не пов’язаний. Серця його немає на землі, воно все в майбутньому віці. Усе тутешнє торкається його мимохідь, так що “той, хто має жінку, буває, як той, хто не має, той, хто купує, як той, хто нічого не має”, узагалі “хто користується світом цим, як ті, що не користуються” (1Кор. 7, 29-31).

Вас може зацікавити

Архієреї єпархії співслужили Предстоятелю на урочистостях у Зимненському монастирі

Редактор Головний

5 вересня 2019 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Напередодні Неділі 18-ї після П’ятидесятниці Архіпастир очолив всенічне бдіння у кафедральному соборі

Редактор Головний