24.5 C
Lutsk
П’ятниця, 9 Червень, 2023
Всі новини УПЦ

Блаженніший Митрополит Онуфрій пояснив, коли наші справи стають для нас корисними, а коли – шкідливими

У своїй проповіді в день пам’яті преподобного Феодосія Печерського Блаженніший Митрополит Онуфрій звернув увагу на приклад святого подвижника для наслідування сучасним християнам, як правильно жити на землі. 

«Коли ми читаємо житіє преподобного Феодосія, то бачимо в ньому царський взірець християнського благочестя, образ християнина, — сказав Архіпастир. — Він ніколи не возвеличувався ні перед ким і ні перед чим. Ходив завжди у простому одязі, не цурався ніякого послуху, працював і в садку, і на просфорні, підмітав подвір’я».

За велике смирення, за словом Блаженнішого владики, «він мав велику благодать Святого Духа, яка робила його лик настільки світлим, що люди, дивлячись на нього, мріяли стати такими ж та слідували за ним».

Митрополит Онуфрій підкреслив, що важливо усі справи творити не лише зі смиренням, але і з молитвою та любов’ю.

«Якщо ми робимо все з молитвою, зі смиренням, з любов’ю до Бога і до ближнього, то наші справи стають красиві, радісні і приємні для нас та корисні для оточуючих», — наголосив Першосвятитель.

Натомість, «якщо людина зла і сповнена ненависті, то навіть її самі благородні справи оскверняються тим духом зла, який почиває у ній, і є неугодними перед Божественними очима, некорисними ані для людини, яка це робить, ані для того, хто з нею знаходиться поруч».

Митрополит Онуфрій побажав, молитвами преподобного Феодосія, «щоб Господь допоміг кожному із нас стяжати внутрішній мир», і, за його словом, «коли він в кожній людині зародиться, то виллється назовні, й буде мир і на нашій землі, і навколо нас».

Вас може зацікавити

Проповідь у день Введення в храм Пресвятої Богородиці

Редактор Головний

У неділю 11-у після П’ятидесятниці архієпископ Нафанаїл очолив богослужіння у кафедральному соборі. ФОТО

Редактор Головний

Правило віри і образ кротості: проповідь у день пам’яті святителя Миколая

Редактор Головний