19.3 C
Lutsk
Четвер, 18 Липень, 2024
Всі новини Календар

5 квітня 2024 року – календар з повчанням

Седмиця 3 Великого посту. Великий піст.

Прмч. Никона єп. та 199-ти учнів його (251). Мчч. Філита, Лідії, жінки його, Македона, Феопрепія, Кроніда та Амфілохія (117–138). Прп. Никона, ігумена Києво-Печерського, в Ближніх печерах (1088). Мч. Василія Мангазейського (1600). Прп. Єлени Києво-Флорівської (1834). Сщмч. Макарія Квіткіна пресвітера (1931); прмч. Ілії (В’ятліна), сщмчч. Василія Кокліна, Стефана Преображенського пресвітерів, прмцц. Анастасії Бобкової та Варвари Конкіної, мч. Олексія Скоробогатова (1938); прп. Сергія (Сребрянського) спов. (1948).

Богослужбові читання Святого Письма на сьогодні:

На 6-му часі: – Іс. 13:2-13. На вечірні: – Бут. 8:4-21; Притч. 10:31-11:12.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“Нечестивий впаде від нечестя свого” (Притч. 11:5).

Нечестя це неправильне ставлення до Бога або цілковите богозабуття, до якого належить і невіра в буття Бога та Його промисел про творіння. Інші душі, будучи притиснуті напором подібних нечестивих думок, бажаючи, однак, вдавати з себе справних особистостей, вирішують так: буду правдивим, чесним і гуманним, не переймаючись тим, чи є хтось вищий за мене, хто наглядає, зобов’язує та має затребувати звіту. І що ж? Не буває на них благословення Божого, якого не шукають, і справа їхня не має успіху.

 

Совість щодня нагадує їм про справи або неправди, або нечесності, або негуманності. Тільки перед людьми встигають вони являти себе праведними на виправдання своє, де потрібно відгризаючись і криво тлумачачи факти. Хто ж сумлінний усередині, тому нічим себе виправдати. Неуважні до себе пропускають повз і цей внутрішній розлад: уважні ж справляються з цим якось. О, якби хто-небудь із них сумлінно поглянув на цей розлад і розібрав, звідки він і як його владнати! Він владнав би потім і сам себе, й інших потурбувався б направити на добрий лад.

Вас може зацікавити

Священники єпархії звершили панахиду за загиблими під Волновахою волинянами

Редактор Головний

31 грудня 2019 року – календар з повчанням

Редактор Головний

21 лютого 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний