23.3 C
Lutsk
Неділя, 23 Червень, 2024
Всі новини Календар

6 лютого 2024 року – календар з повчанням

Cедмиця 36 після П’ятидесятниці Посту немає.
Прп. Ксенії Римлянині (V). Мчч. Вавили Сицилійського та учнів його Тимофія і Агапія (III). Прп. Македонія, Сирійського пустельника (близько 420). Перенесення мощей прмч. Анастасія Персіянина (VII). Свт. Герасима Великопермського, Устьвимського (1441). Мч. Іоанна Казанського (1529). Блж. Ксенії (XIX). Мч. Миколая Цикури (1918).

Євангельські Читання

Утр. – Мф., 43 зач., XI, 27-30. Літ. – 2 Пет., 66 зач., I, 20 – II, 9. Мк., 59 зач., XIII, 9-13 і за вівторок (під зачало): 2 Пет., 67 зач., II, 9-22. Мк., 60 зач., XIII, 14-23. Блж.: Гал., 213 зач., V, 22 – VI, 2. Лк., 24 зач., VI, 17-23.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“Що Бог поєднав, того людина хай не розлучає” (Мк. 10:9). Цими словами Господь стверджує нерозривність шлюбу; лише один законний привід для розлучення вказаний – невірність подружжя: але як бути, якщо відкриється щось подібне? Потерпи. У нас є загальна заповідь – один одного тягарі носити; тим охочіше повинні виконувати її взаємно один до одного такі близькі особи, як подружжя.

 

Небажання потерпіти роздмухує неприємності, і дрібниці нагромаджуються в стіну, що розділяє. На що розум-то дано? Згладжувати життєвий шлях. Розсудливість розведе суперечки, які зустрілися. Не розводяться вони від нестачі розсудливості життєвої, а більше від небажання обдумати добряче стан справ, і ще більше від відсутності в житті іншої цілі, окрім насолод. Припиняються насолоди, припиняється і задоволеність одне одним; далі й далі, ось і розлучення.

 

Чим більше опошлюються цілі життя, тим більше частішають розлучення – з одного боку, а з іншого – беззаконне тимчасове співмешкання. Джерело ж цього зла в матеріалістичному погляді на світ і життя.

Вас може зацікавити

Проповідь у день пам’яті пророка Іллі

Редактор Головний

Священики Волинської єпархії вшанували Героїв Небесної Сотні

Редактор Головний

У день Усікновення глави Іоанна Предтечі єпископ Афанасій взяв участь у богослужінні в Свято-Казанському монастирі урочища Кип’яче

Редактор Головний