21.4 C
Lutsk
Четвер, 18 Липень, 2024
Всі новини Календар

5 лютого 2024 року – календар з повчанням

Cедмиця 36 після П’ятидесятниці Посту немає.
Сщмч. Климента, єп. Анкірського, і мч. Агафангела (312). Прп. Мавсими Сиріна (IV). Прп. Саламана мовчальника (близько 400). Свт. Павлина Милостивого, єп. Ноланського (431). Пам’ять VI Вселенського Собору (680–681). Прп. Геннадія Костромського, Любимоградського (1565). Перенесення мощей свт. Феоктиста, архієп. Новгородського (1786). Прмч. Серафима (Булашова), прмцц. Євдокії Кузьмінової та Єкатерини Черкасової, мц. Милиці Кувшинової (1938). Собор Костромських святих.

Євангельські Читання

На літ.: – Ап.: Євр. 11:17-23,27-31 (зач. 329); Сщмч.: Євр. 13:7-16 (зач. 334). Єв.: Мк. 9:42-10:1 (зач. 42); Сщмч.: Ін. 10:9-16 (зач. 36).

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“Я є двері: хто ввійде через Мене, той спасеться” (Ін. 10, 9). Це те саме, що в іншому місці говорить Господь: “ніхто не приходить до Отця, як тільки через Мене” (Ін. 14, 6).

І ще ближче підтвердив Він те саме, коли сказав: “без Мене не можете робити нічого” (Ін. 15, 5).

Той і християнин, хто весь у Христі, і хто все, що має в собі цінного, все те від Христа має.

 

Виправдання в нього Христове, і тіло його теж Христове. Той, хто спасається, тому спасається, що одягнений у Христа. У цьому тільки положенні він має доступ до Отця. Ми – ті, хто відпав від Бога, і за те під гнівом. Тільки тоді правда Божа відступає і милість Його простягається до нас і нас, що наближаються, приймає, коли ми наближаємося у Христі і через Христа. Печать Христова відбивається на всьому єстві християнина, і той, хто носить її, піде посеред тіні смертної і не злякається зла.

 

Для того, щоб бути такими, ми маємо таїнства – Хрещення і Причастя, та Покаяння для тих, хто згрішив після Хрещення. Але це від імені Господа; з нашого ж боку, для прийняття їх, повинні утворитися в дусі приймальні настрої – віра, що сповідує: я загиблий і спасаюся тільки Господом Ісусом Христом; любов, що ревнує все присвячувати Господу Спасителеві, нічого не жаліючи; надія, що, нічого від себе не сподіваючись, упевнена, що не буде покинута Господом, але всіляку матиме від Нього допомогу – і внутрішню, і зовнішню – протягом усього життя, доки взята буде туди, де Він Сам.

Вас може зацікавити

Феодосій Великий: Як прожити життя, за яке не соромно

Редактор Головний

Як не звикнути до посту: сім порад священника

Редактор Головний

12 листопада 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний