20.3 C
Lutsk
Субота, 15 Червень, 2024
Всі новини Календар

10 жовтня 2021 року – календар з повчанням

Неділя 16-а після П’ятидесятниці. Глас 7.
Посту немає.

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомМч. Калістрата і дружини його: Гімнасія та інших (304). Совершается служба со славословиемПрп. Савватія Соловецького чудотворця (1435).

Апп. від 70-ти МаркаАристарха і Зіни (I). Мц. Єпіхарії (III-IV). Прп. Ігнатія (963-975). Сщмч. Анфіма Іверянина, митр. Волоського (1716) (Рум.).

Совершается служба со славословиемСщмч. Петра, митрополита Крутицького (1937). Сщмч. Димитрія пресвітера (1918). Сщмчч. Германа, єпископа Вольського, і Михаїла пресвітера (1919). Сщмч. Феодора пресвітера (1937).

Браїлівської ікони Божої Матері 

Євангельські Читання

Утр. – Єв. 5-е, Лк., 113 зач., XXIV, 12-35. Літ. – 2 Кор., 181 зач., VI, 1-10. Лк., 17 зач., V, 1-11 .

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

ЦІЛУ НІЧ ТРУДИЛИСЯ РИБАЛКИ ТА НІЧОГО НЕ ЗЛОВИЛИ; АЛЕ КОЛИ ГОСПОДЬ УВІЙШОВ НА ЇХ ЧОВЕН ТА ПІСЛЯ ПРОПОВІДІ СКАЗАВ ЗАКИНУТИ СІТІ, ВПІЙМАЛОСЯ СТІЛЬКИ, ЩО ВИТЯГНУТИ НЕ МОГЛИ І СІТКА ПРОРВАЛАСЯ.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

ЦЕ ОБРАЗ ВСЯКОЇ ПРАЦІ БЕЗ ДОПОМОГИ БОЖОЇ ТА ПРАЦІ З ДОПОМОГОЮ БОЖОЮ.

 

ПОКИ ОДНА ЛЮДИНА ТРУДИТЬСЯ І ТІЛЬКИ СВОЇМИ СИЛАМИ ХОЧЕ ЧОГОСЬ ДОСЯГНУТИ – ВСЕ З РУК ВАЛИТЬСЯ; КОЛИ Ж НАБЛИЖАЄТЬСЯ ДО НЕЇ ГОСПОДЬ, ЗВІДКИ І ПОТЕЧЕ ДОБРО ЗА ДОБРОМ. У ДУХОВНО-ВИХОВНОМУ ПЛАНІ НЕМОЖЛИВІСТЬ УСПІХУ БЕЗ ГОСПОДА ВІДРАЗУ ПОМІТНА: “БЕЗ МЕНЕ НЕ МОЖЕТЕ ТВОРИТИ НІЧОГО “, – СКАЗАВ ГОСПОДЬ. І ЦЕЙ ЗАКОН ДІЄ У ВСЬОМУ.

 

ЯК ГІЛКА, ЯКА НЕ ЗРОЩЕНА З ДЕРЕВОМ, НЕ ТІЛЬКИ НЕ ПЛОДОНОСИТЬ, АЛЕ, ВИСИХАЮЧИ, І ЖИВНІСТЬ ВТРАЧАЄ, ТАК І ЛЮДИ, ЯКЩО НЕ ПЕРЕБУВАЮТЬ У ЖИВОМУ СПІЛКУВАННІ З БОГОМ, ПЛОДІВ ПРАВДИ, ЯКІ ЦІННІ ДЛЯ ЖИТТЯ ВІЧНОГО, ПРИНОСИТИ НЕ МОЖУТЬ.

 

ДОБРО ЯКЕСЬ І БУВАЄ У НИХ ІНКОЛИ, ТІЛЬКИ НА ВИГЛЯД ДОБРО, А ЗА СВОЄЮ СУТТЮ – НЕДОБРОЯКІСНЕ; ЯК ЛІСНЕ ЯБЛУКО І ГАРНЕ З ВИГЛЯДУ, А СПРОБУЙ –  КИСЛЕ. І У ЗОВНІШНЬОМУ, ЖИТІЙСЬКОМУ ВІДНОШЕННІ ТАКОЖ ДОБРЕ ВИДНО: Б’ЄТЬСЯ, Б’ЄТЬСЯ, І ВСЕ НЕ ДО ПУТТЯ. КОЛИ Ж ЗІЙДЕ БЛАГОСЛОВІННЯ БОЖЕ, – ЗВІДКИ ЩО І БЕРЕТЬСЯ. УВАЖНІ ДО СЕБЕ ТА ДО ШЛЯХІВ ЖИТТЯ НА ДОСВІДІ ЗНАЮТЬ ЦІ ІСТИНИ.

Вас може зацікавити

Проводжало все село: у селі Запруддя на Камінь-Каширщині відспівали захисника України

Редактор Головний

Чому Торжество Православ’я звершується у піст?

Редактор Головний

Любов без Бога є лише комерцією — Блаженніший Митрополит Онуфрій

Редактор Головний