-1.1 C
Lutsk
П’ятниця, 9 Грудень, 2022
Календар

4 січня 2019 року – календар з повчанням

Седмиця 29-а після П’ятидесятниці. Субота перед Різдвом Христовим. Глас 3.
Різдвяний піст.
Дозволяється їжа з олією

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомВмц. Анастасії Узорішительки (бл. 304). Мчч. ХрисогонаФеодотії , Євода, Євтихіана та інших (бл. 304).

Прп. Никифора Прокаженного (1964).

Сщмчч. Димитрія і Феодора пресвітерів (1938).

Євангельські Читання

Суботи перед Різдвом Христовим: Гал., 205 зач., III, 8-12. Лк., 72 зач., XIII, 18-29. Ряд. (під зачало): Еф., 220 зач. (від полу́), II, 11-13. Лк., 81 зач., XVI, 10-15. Вмц.: Гал., 208 зач., III, 23-29. Лк., 33 зач., VII, 36-50.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“Не можете служити Богу і мамоні”. Роздвоєна думка та роздвоєне серце роблять людину ні на що не здатною; бо “людина з думками, які двояться, не є стійкою на всіх шляхах своїх”.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

Вона або нічого не робить, або робить та перероблює, тобто, однією рукою будує, а іншою розоряє. Джерело істинно богоугодного життя – тверда рішучість у всьому догоджати Богу. Ця рішучість спрямовує всі думки, бажання та почуття людини на одне, та об’єднує таким чином її внутрішнє, робить її сильною на справи та вносить єдність у всю сукупність її справ.

 

Справи такі благоуспішні та багатоплідні, тому що повні істинного життя. Від чого в’ялість, нерухомість та безплідність справ? Від внутрішньої млявості, а внутрішня млявість від роздвоєння внутрішнього. Не усвідомлена єдина ціль, не поставлена вона законом життя, – справи й ідуть, як довелося. Вибери ціль та присвяти їй життя.

 

Справжня, головна ціль указана богоподібним єством людини; вона – живе богоспілкування. До головної цілі звертай і цілі приватні, вчені, життєві, громадянські, комерційні, службові, урядові. Якщо би кожен у суспільстві дотримувався би цього – у суспільство був би внесений устрій один спільний, і один дух всіх би об’єднав.

Вас може зацікавити

27 жовтня 2019 року – календар з повчанням

Редактор Головний

15 грудня 2020 року – православний календар

Редактор Головний

9 січня 2020 року – православний календар

Редактор Головний