7.4 C
Lutsk
Неділя, 21 Квітень, 2024
Всі новини Календар

11 січня 2022 року – календар з повчанням

Седмиця 30-а після П’ятидесятниці. Глас 4.
Посту немає.

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомМучеників 14000 немовлят, від Ірода в Вифлеємі вбитих (I). Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомПрп. Маркела, ігумена обителі “Незасинаючих” (485). Прп. Василіска Сибірського (1824).

Прп. Фадея спов.(818). Прпп. Марка гробокопателя, Феофіла та Іоанна Печерських (XI-XII). Прп. Феофіла Омуцького (XV). Прп. Лаврентія Чернігівського (1950). Прп. Іова Княгиницького (1621).

Сщмч. Феодосія пресвітера (1938). Мцц. НаталіїНаталії, ЄвдокіїАнниМатрониВарвариАнниЄвдокії, ЄвфросиніїАгрипини і Наталії (1942).

Євангельські Читання

Євр., 321 зач., IX, 8-10, 15-23. Мк., 50 зач., XI, 11-23. Мчч.: 2 Кор., 180 зач., V, 15-21. Мф., 4 зач., II, 13-23.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

СМОКІВНИЦЯ, ПОКРИТА ЛИСТЯМ, БУЛА КРАСИВОЮ З ВИГЛЯДУ, АЛЕ НЕ УДОСТОЇЛАСЬ ВОНА СХВАЛЕННЯ ВІД ГОСПОДА, ТОМУ ЩО НЕ БУЛО НА НІЙ ПЛОДІВ, А ПЛОДІВ НЕ БУЛО ТОМУ, ЩО НЕ БУЛО ВНУТРІШНЬОЇ ПЛОДОНОСНОЇ СИЛИ. СКІЛЬКИ ТАКИХ СМОКІВНИЦЬ БУВАЄ У МОРАЛЬНОМУ ПЛАНІ! НА ВИГЛЯД ВСЕ СПРАВНО, А ВСЕРЕДИНІ НІЧОГО НЕМАЄ. ПОМІРКОВАНІ, ЧЕСНІ ТА ВСЕ ХРИСТИЯНСЬКЕ ВИКОНУЮТЬ, А ДУХУ ЖИТТЯ У ХРИСТІ ІІСУСІ НЕ МАЮТЬ; ВІД ТОГО НЕ МАЮТЬ ПЛОДІВ ЖИВИХ; А ТЕ, ЩО Є В НИХ, ТІЛЬКИ ЗДАЄТЬСЯ ПЛОДОМ, А НАСПРАВДІ НЕ Є НИМ.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

У ЧОМУ Ж ДУХ ЖИТТЯ В ХРИСТІ ІІСУСІ? НА ЦЕ СКАЖЕМО: ОДНЕ В НЬОМУ ВІД ГОСПОДА, А ІНШЕ – ВІД НАС. ЩО ВІД ГОСПОДА, ТЕ, ВЛАСНЕ, І Є ПЛОДОНОСНА ДУХОВНА СИЛА; А ЩО ВІД НАС, ТО ТІЛЬКИ ПРИЄМНИК ЦІЄЇ СИЛИ. ПРО ОСТАННЄ І ПОТУРБУЙСЯ БІЛЬШЕ. ТУТ КОРІНЬ – ПОЧУТТЯ, ЩО ТИ ГИНЕШ І ЩО ЯКЩО НЕ ГОСПОДЬ – ЗАГИНЕШ. ЗВІДСИ ВСЕ ЖИТТЯ, ПІД ЧАС УСІХ СПРАВ – СЕРЦЕ СМИРЕННЕ.

 

ДАЛІ, ОСКІЛЬКИ МАЙБУТНЄ НЕВІДОМЕ, А ВОРОГІВ БАГАТО ТА СПОТИКАННЯ МОЖЛИВЕ ЩОХВИЛИНИ, ТО СТРАХ ТА ТРЕПЕТ У СПРАВІ СПАСІННЯ ТА БЕЗПЕРЕСТАННЕ БЛАГАННЯ: “ИМИЖЕ ВЕСИ СУДЬБАМИ, СПАСИ МЯ”. ГОРЕ ТОМУ, ХТО СПОЧИВАЄ НА ЧОМУСЬ-НЕБУДЬ, ОКРІМ ГОСПОДА; ГОРЕ І ТОМУ, ХТО ТРУДИВСЯ ДЛЯ ЧОГОСЬ-НЕБУДЬ, КРІМ ГОСПОДА! ЗАПИТАЙ СЕБЕ, ХТО ТРУДИТЬСЯ У СПРАВАХ, ЯКІ ВВАЖАЮТЬСЯ БОГОУГОДНИМИ, ДЛЯ КОГО ТРУДИШСЯ? ЯКЩО СОВІСТЬ СМІЛИВО ВІДПОВІСТЬ: ТІЛЬКИ ДЛЯ ГОСПОДА – ДОБРЕ; А ЯКЩО НІ – ТИ БУДУЄШ ДІМ НА ПІСКУ. ОСЬ КІЛЬКА УКАЗАНЬ ПРО ПЛОДОНОСНИЙ ВНУТРІШНІЙ ДУХ. З ЦЬОГО І ПРО ІНШЕ ДУМАЙ.

Вас може зацікавити

Проповідь у неділю 19-у після П’ятидесятниці

Редактор Головний

Архіпастир очолив утреню з чином погребіння Святої Плащаниці у кафедральному соборі. ФОТО

Редактор Головний

17 червня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний