30.5 C
Lutsk
Середа, 17 Липень, 2024
Календар

4 листопада 2019 року – календар з повчанням

Седмиця 21-а після П’ятидесятниці. Глас 3.
Посту немає.

Совершается служба с полиелеемСвяткування Казанській іконі Божої Матері. Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомРавноап. Аверкія, єп. Ієрапольського, чудотворця (бл. 167). Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомСеми отроків, що в Єфесі: Максиміліана, ІамвліхаМартиніанаДіонисіяАнтонінаКонстантина (Єксакустодіана) та Іоанна (бл. 250; 408-450).

Мчч. Олександра єп., Іраклія воїна та жон Анни, ЄлисаветиФеодотії та Гликерії  (II-III).

Сщмчч. Серафима, архієп. Углицького, і з ним Володимира, Олександра, Василія, Олександра пресвітерів і прмчч. Германа і Мини  (1937). Сщмчч. Миколая, Миколая пресвітера і прмч. Григорія (1937). Знайдення мощей сщмч. Никодима, єп. Белгородського (2012).

Андрониківської (1281-1332) та Якобштадської (XVII) ікон Божої Матері.

Євангельські Читання

Утр. – Лк., 4 зач., I, 39-49, 56. Літ. – Богородиці: Флп., 240 зач., II, 5-11. Лк., 54 зач., X, 38-42; XI, 27-28.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“Хто є Отець, не знає ніхто, крім Сина і кому Син хоче відкрити”.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

Син же був на землі і все потрібне нам відкрив Сам і через Духа Святого, який діяв в апостолах.

 

Відповідно, що знайдеш у Євангеліє та апостольських писаннях, то тільки і будеш і можеш знати про Отця і Божих речах. Більше цього не шукай та окрім цього не думай, де ще знайти істину про Бога та планах Божий.

 

Яким великим скарбом ми володіємо!.. Все уже сказане. Не ламай голови, а тільки з вірою прийми, що відкрите. Відкрито, що Бог – єдиний за суттю та у трьох іпостасях – Отець, Син і Святий Дух, прийми це вірою та утримуй так.

 

Відкрито, що Триіпостасний Бог все створив словом, все тримає у десниці Своїй та про все промишляє, прийми це вірою та тримай так. Відкрито, що ми були у блаженному стані та пали, і що для відновлення та спокутування нас Син Божий, друге лице Пресвятої Трійці, прийняв плоть, постраждав, помер на хресті, воскрес та вознісся на небо, – прийми це вірою та тримай так.

 

Відкрито, що кожен охочий спастися повинен увірувати в Господа та, прийнявши божественну благодать у св. таїнства, з її допомогою, жити за заповідями Господніми, борючись за своїми пристрастями посередництвом відповідних подвигів, – прийми це вірою та роби так.

 

Відкрито, що хто живе за вказанням Господнім, то після смерті надходить у світлі обителі, що є передвісником вічного блаженства, а хто не живе так, то після смерті починає відчувати муки пекельні, – прийми це вірою та тим навчай та надихай себе на добро та подвиги.

 

Так і все з вірою приймай та вірно бережи. Немає потреби ламати голову, щоб вигадати щось своє; і тих, які мудрують багато, не слухай, бо вони пішли, не знаючи куди.

 

Вас може зацікавити

26 лютого 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний

21 грудня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

15 жовтня 2019 року – календар з повчанням

Редактор Головний