21.8 C
Lutsk
Субота, 25 Травень, 2024
Всі новини Календар

31 грудня 2021 року – календар з повчанням

Седмиця 28-а після П’ятидесятниці. Глас 2.
Різдвяний піст.

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомМчч. Севастіана і дружини його: Никострата (скарбника), жінки його Зої КасторіяТранквілліна пресвітера та синів його Маркеліна і Марка, дияконів, Клавдія, начальника над в’язницями, сина його Симфоріана, брата ВікторинаТивуртія і Кастула (бл. 287 або 304).

Свт. Модеста, архієп. Єрусалимського (633-634). Прп. Флора, єп. Амійського (VII). Прп. Михаїла спов (бл. 845). Прп. Даниїла Пустельника (2-а пол. XV ст.) (Рум.). Прп. Севастіана Сохотського, Пошехонського (бл. 1500). Прославлення прав. Симеона Верхотурського (1694).

Мч. Віктора (1936). Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомСщмч. Фадея, архієпископа Тверського (1937). Сщмчч. Миколая, архієп. Великоустюзького, Ілії  , ІоаннаВолодимира і Миколая пресвітерів (1937). Сщмч. Сергія диякона і мц. Віри (1942).

Євангельські Читання

Тит., 301 зач., I, 15 – II, 10. Мк., 41 зач., IX, 33-41 .

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

СПАСИТЕЛЬ У ЗРАЗОК ВІРИ ТА ЖИТТЯ СТАВИТЬ ДИТину. ПРОСТОТА ВІРИ НАРОДЖУЄ ПРОСТОТУ ЖИТТЯ; ІЗ ТОГО ТА ІНШОГО ВИХОДИТЬ ЗРАЗКОВИЙ МОРАЛЬНИЙ УСТРІЙ.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

ВПУСТІТЬ СЮДИ РОЗУМ: ВІН ЗРОБИТЬ РОЗЛАД У СЕРЕДИНІ, І ПІД ВИГЛЯДОМ КРАЩОГО УСТРОЮ СПРАВ ВСЕ ЖИТТЯ ЗІПСУЄ.

 

МУДРУВАННЯ ЗАВЖДИ КРИЧИТЬ: “ТЕ НЕ ТАК, ІНШЕ НЕ ТАК; ДАЙ-НО Я ВСЕ ВЛАШТУЮ ПО-НОВОМУ; СТАРЕ Ж НЕ ГОДИТЬСЯ, НАБРИДЛО”. АЛЕ НІКОЛИ ЩЕ НІДЕ НІЧОГО ДОБРОГО ВОНО НЕ ВЛАШТУВАЛО, А ТІЛЬКИ ВСЕ ПСУЄ.

 

РОЗУМУ СЛІД ПРИСЛУХАТИСЯ ДО ТОГО, ЩО ЗАПОВІДАНО ГОСПОДОМ. ЩОПРАВДА, ВІН НАЗИВАЄТЬСЯ ЦАРЕМ У ГОЛОВІ, АЛЕ ЦЬОМУ ЦАРЮ НЕ ДАНО ЗАКОНОДАВЧОЇ ВЛАДИ, А ТІЛЬКИ ВИКОНАВЧА. ЯК ТІЛЬКИ ВІЗЬМЕТЬСЯ ВІН ТВОРИТИ ЗАКОН, ТО НАГОРОДИТЬ НЕВІДОМО ЩО, ПОПСУЄ І МОРАЛЬНІ, І РЕЛІГІЙНІ, І ЖИТТЄВІ, І ПОЛІТИЧНІ ПОРЯДКИ; УСЕ ПІДЕ ВВЕРХ ДНОМ.

 

ВЕЛИКЕ НЕЩАСТЯ ДЛЯ СУСПІЛЬСТВА, КОЛИ У НЬОМУ ДАЮТЬ РОЗУМУ ЗАБАГАТО СВОБОДИ, НЕ УТРИМУЮЧИ ЙОГО БОЖЕСТВЕННОЮ ІСТИНОЮ! ЦЕ ГНІВ БОЖИЙ. ПРО НЬОГО СКАЗАНО: “УКРОЙТЕСЯ МАЛО ЕЛИКО, ДОНДЕЖЕ МИМО ИДЕТ”. У ЦЬОМУ РОЗПАЛІ РОЗУМОВОЇ НОРОВЛИВОСТІ, КРАЩЕ ВСЬОГО СХОВАТИСЯ У ПРОСТОТІ ВІРИ.

 

ЯК ПІД ЧАС БУРІ КРАЩЕ СИДІТИ ВДОМА І НЕ ВИХОДИТИ НА БОРОТЬБУ З НЕЮ, ТАК І ПІД ЧАС БУРХЛИВОГО МУДРУВАННЯ КРАЩЕ НЕ ВИХОДИТИ НА БОРОТЬБУ З НИМ ТА НЕ ХАПАТИСЯ ЗА ЗБРОЮ, ЩОБИ ПРОТИСТОЯТИ ЙОМУ. ПРОСТОТА ВІРИ СИЛЬНІША РОЗУМУ, ОДЯГНИСЯ В НЕЇ, ЯК У БРОНЮ, ТА ВСЕ ВИСТОЇШ.

Вас може зацікавити

Сьогодні Церква вшановує пам’ять архімандрита Іоанна (Крестьянкіна)

Редактор Головний

28 березня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Єпископ Афанасій очолив святкування з нагоди 6-ої річниці освячення храму у с. Башлики

Редактор Головний