17.8 C
Lutsk
Неділя, 23 Червень, 2024
Всі новини Календар

1 грудня 2021 року – календар з повчанням

Седмиця 24-а після П’ятидесятниці. Глас 6.
Різдвяний піст.

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомМч. Платона (302 або 306). Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомМчч. Романа диякона та отрока Варула (303).

Мчч. Закхея, диякона Гадаринського, і Алфея, читця Кесарійського (303). Собор святих Естонської землі.

Св. Миколая спов., пресвітера (1948).

Євангельські Читання

1 Сол., 269 зач., IV, 1-12. Лк., 78 зач., XV, 1-10.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“ПРИТЧА ПРО ВІВЦЮ, ЯКА ЗАБЛУКАЛА, ТА ДРАХМУ (МОНЕТУ) ВТРАЧЕНУ”.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

ЯКИМ ВЕЛИКИМ Є МИЛОСЕРДЯ БОЖЕ ДО НАС ГРІШНИХ! ЗАЛИШАЄ ВСІХ СПРАВНИХ ТА ЗВЕРТАЄТЬСЯ ДО НЕСПРАВНИХ, ЩОБ ЇХ ВИПРАВИТИ; ШУКАЄ ЇХ, І КОЛИ ЗНАХОДИТЬ, САМ РАДІЄ ТА КЛИЧЕ ВСЕ НЕБО ПОРАДІТИ З НИМ. ЯК ЖЕ ЦЕ ШУКАЄ? ХІБА ВІН НЕ ЗНАЄ, ДЕ МИ, ті, хто відступив ВІД НЬОГО?

 

ЗНАЄ І БАЧИТЬ ВСЕ, АЛЕ ЯКБИ Ж СПРАВА БУЛА ТІЛЬКИ ЗА ТИМ, ЩОБ ВЗЯТИ І ПЕРЕНЕСТИ ДО СВОЇХ, ТО ВІДРАЗУ Ж БИ ВСІ ГРІШНИКИ ЗНОВУ БУЛИ У СВОЄМУ ЧИНІ. АЛЕ ТРЕБА СПОЧАТКУ НАЛАШТУВАТИ ДО ПОКАЯННЯ, ЩОБ ЗВЕРНЕННЯ ТА ПОВЕРНЕННЯ ДО ГОСПОДА БУЛО ВІЛЬНИМ, А ЦЬОГО НЕ МОЖНА ЗРОБИТИ ТІЛЬКИ ПОВЕЛІННЯМ АБО ЯКИМ-НЕБУДЬ ЗОВНІШНІМ РОЗПОРЯДЖЕННЯМ.

 

ШУКАННЯ ГОСПОДОМ ГРІШНИКА ПОЛЯГАЄ У ТОМУ, ЩОБ СПРЯМУВАТИ ЙОГО НА ПОКАЯННЯ. ВСЕ НАВКОЛО ЙОГО ВЛАШТОВУЄ ВІН ТАК, ЩОБ ГРІШНИК СХАМЕНУВСЯ І, ПОБАЧИВШИ БЕЗОДНЮ, ДО ЯКОЇ ПРАГНЕ, ПОВЕРНУВСЯ НАЗАД. СЮДИ Ж НАПРАВЛЕНІ ВСІ ОБСТАВИТИ ЖИТТЯ, ВСІ ЗУСТРІЧІ З ХВИЛИНАМИ ГОРЯ ТА РАДОСТІ, НАВІТЬ СЛОВА ТА ПОГЛЯДИ. І ВНУТРІШНІ ДІЯННЯ БОЖІ ЧЕРЕЗ СОВІСТЬ ТА ІНШІ ПОЧУТТЯ, ЩО ЛЕЖАТЬ У СЕРЦІ, НІКОЛИ НЕ ПРИПИНЯЮТЬСЯ.

 

СКІЛЬКИ РОБИТЬСЯ ДЛЯ НАВЕРНЕННЯ ГРІШНИКІВ НА ШЛЯХ ДОБРОЧЕСНОСТІ, А ГРІШНИКИ ВСЕ ЗАЛИШАЮТЬСЯ ГРІШНИКАМИ!.. МОРОК НАВОДИТЬ ВОРОГ, І ЇМ ДУМАЄТЬСЯ, ЩО ВСЕ НІЧОГО, ПРОЙДЕ; А ЯКЩО І НАПАДАЮТЬ ТРИВОГИ, ТО ВОНИ ГОВОРЯТЬ: “ЗАВТРА ПОКИНУ”, І ЗАЛИШАЮТЬСЯ У КОЛИШНЬОМУ ПОЛОЖЕННІ. ТАК ПРОХОДИТЬ ДЕНЬ ЗА ДНЕМ; БАЙДУЖІСТЬ ДО СВОГО СПАСІННЯ РОСТЕ І РОСТЕ. ЩЕ НЕДОВГО І ВОНО ПЕРЕЙДЕ ВЖЕ У ЖОРСТОКІШИЙ ГРІХ. АЛЕ ЧИ ПРИЙДЕ ТОДІ ЗВЕРНЕННЯ – ХТО ЗНАЄ.

Вас може зацікавити

У Волинській духовній семінарії 30-ий рік поспіль в дні Великого посту читають Неусипний Псалтир

Редактор Головний

Що не можна робити у день Різдва Пресвятої Богородиці?

Редактор Головний

13 лютого 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний