21.6 C
Lutsk
Четвер, 18 Липень, 2024
Календар

30 жовтня 2020 року – календар з повчанням

Седмиця 21-а після П’ятидесятниці. Глас 3.
День пісний.
Дозволяється їжа з олією.

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомПрор. Осії  (820 до Р.Х.). Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомПрмч. Андрія Критського (767).

Мчч. безсрібників Косми і Даміана, Аравійських, і братів їх мчч. ЛеонтіяАнфіма і Євтропія (287 або 303). Перенесення мощей прав. Лазаря Чотириденного, єп. Кітійського (898). Прп. Антонія Леохнівського, Новгородського (1611). Кончина  (1942) та знайдення мощей (2008) блж. інокині Параскеви Старобільської. 

Сщмчч. Неофіта і Анатолія пресвітерів, прмчч. Іакінфа і Каліста (1918). Сщмч. Олександра, архієп. Семипалатинського (1937).

Ікон Божої Матері, йменованих “До Різдва і після Різдва Діва” (1827) та “Визволителька” (бл. 1889).

Євангельські Читання

Кол., 253 зач., II, 1-7. Лк., 42 зач., IX, 12-18.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

ДИВНЕ НАСИЧЕННЯ НАРОДУ В ПУСТЕЛІ – ЦЕ ОБРАЗ НАСИЧЕННЯ ВІРУЮЧИХ У СВ. ПРИЧАСТІ ПРЕЧИСТОГО ТІЛА І ПРЕЧИСТОЇ КРОВІ ГОСПОДА.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

ГОСПОДЬ СИДИТЬ ОСОБЛИВО; НАРОД РОЗСАДЖЕНИЙ РЯДАМИ; АПОСТОЛИ Є ПОСЕРЕДНИКАМИ, ЯКІ ОТРИМУЮТЬ ХЛІБ ТА РОЗДАЮТЬ ЙОГО. ТАК І НИНІ: ВІРУЮЧІ ВСІ ПОДІЛЕНІ НА ГРУПИ – МАЛІ ВЛАСНІ ЦЕРКВИ, У ЯКИХ ГОСПОДЬ, НЕВИДИМО БУДУЧИ ПРИСУТНІМ, РОЗДАЄ СВОЄ ТІЛО І КРОВ, ЧЕРЕЗ АПОСТОЛЬСЬКИХ ПРИЄМНИКІВ.

 

ЯК ТОДІ АПОСТОЛАМ, ТАК ТЕПЕР ПРИЄМНИКАМ ЇХ ГОВОРИТЬ ВІН: “ВИ ДАЙТЕ ЇМ ЇСТИ”. ЯК ТОДІ, ТАК І ТЕПЕР НАРОД ВІРУЮЧИЙ НЕВІДСТУПНО НАЛЕЖИТЬ ГОСПОДУ У ПОСТІ, СЛУХАННІ СЛОВА ТА МОЛИТОВНОМУ ПРОХАННІ ПРО ЗЦІЛЕННЯ ВІД ГРІХІВ, КОЛИ ГОТУЄТЬСЯ ПРИСТУПИТИ ДО БОЖЕСТВЕННИХ ТАЙН. ТАК ТАЇНСТВО, ЯКЕ БЕРЕ ПОЧАТОК ВІД ЯВЛЕННЯ ГОСПОДА, ТРИВАЄ ДО НИНІ І БУДЕ ТРИВАТИ ДО КІНЦЯ ВІКУ. І В МАЙБУТНЬОМУ ВІЦІ БУДЕ СВОГО РОКУ ПРИЧАСТЯ.

 

І В ЗЕМНОМУ РАЮ ДЛЯ ПРАРОДИТЕЛІВ ВЛАШТОВАНЕ БУЛО СВОЄ ТАЄМНИЧЕ ПРИЧАСТЯ – КУШТУВАННЯ ВІД ДРЕВА ЖИТТЯ; У СТАРОЗАВІТНІЙ ЖЕ ЦЕРКВІ ОБРАЗ ЙОГО – КУШТУВАННЯ ПАСХАЛЬНОГО АНГЦЯ. ТАКИМ ЧИНОМ, ТАЄМНИЧЕ ПРИЧАСТЯ РОЗПОЧАЛОСЯ З РОДОМ ЛЮДСЬКИМ, БУЛО І БУДЕ З НИМ У ВСІ ВІКИ ВІЧНІ, У РІЗНИХ ВИДАХ, АЛЕ ОДНОМУ ЗНАЧЕННЯ – ЩИРОГО СПІЛКУВАННЯ З ГОСПОДОМ; БО “У НЬОМУ БУЛО ЖИТТЯ, І ЖИТТЯ БУЛО СВІТЛОМ ДЛЯ ЛЮДЕЙ” (ІН. 1, 4).

СТВОРЕНИМ ЗА ОБРАЗОМ БОЖИМ І НАЛЕЖИТЬ БУТИ У ТАКОМУ СПІЛКУВАННІ З ТИМ, “ХТО БУВ СЯЄВОМ СЛАВИ ТА ОБРАЗОМ ІСТОТИ ЙОГО” (ЄВР. 1, 3).

Вас може зацікавити

18 січня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний

3 серпня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний

25 вересня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний