19.3 C
Lutsk
Четвер, 18 Липень, 2024
Всі новини Календар

30 квітня 2024 року – календар з повчанням

Страсна седмиця. Великий Вівторок. Великий піст.

Сщмч. Симеона, єп. Персидського, і з ним мчч. Авделая та Ананії пресвітерів, Хусдазата (Усфазана) євнуха, Фусика, Азата, мц. Аскітреї та багатьох інших (344). Прп. Акакія, єп. Мелітинського (близько 435). Мч. Адріана (251). Свт. Агапіта, папи Римського (536). Прп. Зосими, ігумена Соловецького (1478). Знайдення мощей прп. Олександра Свірського (1641). Прп. Паїсія Київського, Христа заради юродивого (1893). Св. Михаїла Новицького спов., пресвітера (1935); сщмч. Феодора Недосєкіна пресвітера (1942).

Євангельські Читання

Утр.: – Мф. 22:15-23:39 (зач. 90). На літ.: – Єв.: Мф. 24:36-26:2 (зач. 102).

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

Нині народ, священики і влада іудейська востаннє чують слово Господнє в храмі. І воно було всезагальне; воно обіймало все минуле, сьогодення і майбутнє. Запитанням про Іоанна Господь дає зрозуміти, що Він істинний Месія; притчею про двох синів напоумлює, що іудеї будуть відкинуті, а на їхнє місце покликані язичники; притчею про виноградарів каже їм, що на відкинутих очікує смерть; притчею про шлюб сина царського вчить, що і серед тих, хто прийде до Нього, не всі будуть достойними, і знайдуться такі, яких праведно буде вигнати геть у пітьму зовнішню; відповідями на запитання про данину кесарю і про першу заповідь, так само як викривальною промовою визначає характерні риси спасительного життя; нарешті, особливо учням пророкує горе Єрусалиму і відкриває таємницю другого Свого пришестя.

 

Досить було тільки вислухати все це з увагою, щоб упевнитися, що Він є істинний Спаситель світу – Христос, і скоритися Його заповідям і вченню. І досі прочитування розділів Євангелія про все, що відбулося цього дня, є найдієвішим засобом для того, щоб оживляти віру в Господа, і, відновлюючи в християнині свідомість, чим він повинен бути й чого чекати, запалювати ревнощі та являти себе таким, що сповідує Господа, не язиком лише, а й ділом.

Вас може зацікавити

Свято-Георгіївська громада храму с. Залісці молитовно відзначила престольне свято. ФОТО

Редактор Головний

Напередодні престольного свята єпископ Афанасій звершив всенічне бдіння у Вознесенському храмі Луцька

Редактор Головний

Як поводитися після Причастя?

Редактор Головний