6.1 C
Lutsk
Середа, 28 Лютий, 2024
Всі новини Календар

5 травня 2022 року – календар з повчанням

Прп. Феодора Сікеота, єп. Анастасіупольського (613).

Апп. Нафанаїла, Луки та Климента (I). Мч. Єпіподія Ліонського (близько 177). Прп. Віталія Александрійського (609–620). Перенесення мощей блгв. кн. Всеволода, у Святому Хрещенні Гавриїла, Псковського (1834). Сщмч. Євстафія пресвітера (1918). Сщмч. Платона, єп. Банялукського (1941) (Серб.). Мч. Димитрія (1942).

Євангельські Читання

Діян., 12 зач., IV, 23-31. Ін., 16 зач., V, 24-30 .

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“І ПОВИХОДЯТЬ ТІ, ЩО ЧИНИЛИ ДОБРО, НА ВОСКРЕСЕННЯ ЖИТТЯ, А КОТРІ ЗЛО ЧИНИЛИ, НА ВОСКРЕСЕННЯ СУДУ”. ОСЬ ЧИМ УСЕ ЗАКІНЧИТЬСЯ! ЯК РІКИ ТЕЧУТЬ КОЖНА У СВОЄ МОРЕ, ТАК ТЕЧІЯ ЖИТТЯ НАШОГО НАСТАНЕ, ЗРЕШТОЮ, КОЖНА У МІСЦІ ЗА ХАРАКТЕРОМ СВОЇМ. І ТІ, ЯКІ ВОСКРЕСНУТЬ У ЖИТТІ, БУДУТЬ НА СУДІ, АЛЕ СУД ТІЛЬКИ ЗБЕРЕЖЕ ЇХ ВИПРАВДАННЯ ТА ВИЗНАЧЕННЯ ПО ЖИТТЮ; ТОДІ ЯК ІНШІ ВОСКРЕСНУТЬ ТІЛЬКИ ЗА ТИМ, ЩОБ ВИСЛУХАТИ ОСУДЖЕННЯ НА ВІЧНУ СМЕРТЬ.

 

ЖИТТЯ ТА СМЕРТЬ ЇХ ХАРАКТЕРИЗУЮТЬСЯ ТЕПЕР ЩЕ ВІД ТОГО, ЩО ОДНІ РОБЛЯТЬ ЖИВІ СПРАВИ, А ІНШІ – СПРАВИ МЕРТВІ ТА МЕРТВУЩІ. ЖИВІ СПРАВИ – ТІ, ЯКІ ЗВЕРШУЮТЬСЯ ЗА ЗАПОВІДЯМИ З РАДІСТЮ ДУХУ, У СЛАВУ БОЖУ; МЕРТВУЩІ Ж СПРАВИ – ТІ, ЯКІ ЗВЕРШУЮТЬ ПРОТИ ЗАПОВІДЕЙ, У БОГОЗАБУТТЯ, В УГОДУ СОБІ ТА ПРИСТРАСТЯМ СВОЇМ.

 

МЕРТВІ СПРАВИ – ВСІ, ЯКІ ХОЧ ЗА ФОРМОЮ НЕ ПРОТИВНІ ЗАПОВІДЯМ, АЛЕ РОБЛЯТЬСЯ БЕЗ ВСЯКОЇ ДУМКИ ПРО БОГА ТА ВІЧНЕ СПАСІННЯ, З ЯКИХ-НЕБУДЬ ВИДІВ СЕБЕЛЮБСТВА. БОГ – ЖИТТЯ; АЛЕ ТІЛЬКИ І ЖИВЕ ТЕ, У ЧОМУ Є ЧАСТИНА ЙОГО. І ОСЬ У КОГО ТІЛЬКИ МЕРТВІ ТА МЕРТВУЩІ СПРАВИ, ТОЙ ПРЯМО ЙДЕ І В ОСТАННІЙ ДЕНЬ ПІДЕ НА ОСУДЖЕННЯ СМЕРТІ; А В КОГО СПРАВИ ВСІ ЖИВІ, ТОЙ ІДЕ ТА В ОСТАННІЙ ДЕНЬ ВИЙДЕ НА ОТРИМАННЯ ВІЧНОГО ЖИТТЯ.

Вас може зацікавити

Волинська єпархія організовує паломницьку поїздку по монастирям та храмах Києва

Редактор Головний

8 липня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

11 вересня 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний