23.4 C
Lutsk
Неділя, 16 Червень, 2024
Всі новини Календар

17 травня 2024 року – календар з повчанням

Седмиця 2 після Пасхи. Посту немає.
Мц. Пелагії, діви Тарсійської (близько 290). Сщмч. Єразма, єп. Формійського (303). Сщмч. Альвіана, єп. Анейського, та учнів його (304). Сщмч. Сильвана, єп. Газького, і з ним 40 мучеників (311). Прпп. Никити, Кирила, Никифора, Климента й Ісаакія, братів Алфанових (Сокольницьких) у Новгороді (ХIV–XV). Сщмч. Іоанна Васильєва пресвітера (1942); сщмч. Миколая Тохтуєва диякона (1943). Староруської ікони Божої Матері (1570).

Євангельські Читання

На літ.: – Ап.: Діян. 5:1-11 (зач. 13). Єв.: Ін. 5:30-6:2 (зач. 17).

 

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

Чому так згрішили Ананія і Сапфіра? Тому що забули, що Бог бачить їхні справи і думки. Якби тримали вони в думці, що Бог все бачить і зовні, і всередині, ясніше, ніж усі люди і навіть вони самі, не спало б їм і на думку так покривити душею перед Апостолами. Тому ж відбуваються і наші всі гріхи та грішні задуми. Примудряємося все прикрити від поглядів людських, і думаємо, що все нічого. Люди точно не бачать нічого і віддають нам ціну, як справним; але це не змінює нашої дійсної нікчемності.

 

Знаючи це, тверди кожен собі: чому сатана змушує моє серце брехати в лице Богові? Очі Його світліше за сонце бачать у сокровенних схованках серця; ні ніч, ні море, ні підземелля не приховують від Нього. Пам’ятай це, і тому влаштовуй свою внутрішню і зовнішню, хоч і невидиму, поведінку. Якби Всевидячий був чужий для нас, – можна було б ще байдуже ставитися до Його всевідання; а то Він же і Суддя, і суд Свій, в силу всевідання, здійснює нерідко раніше, ніж сподіваємося. Можливо, там у Нього вже покладено негайно виголосити суд і над нами, коли тільки ми ще думаємо сховатися зі своїми гріхами в темній брехні: “Не бачить Бог!”

Вас може зацікавити

19 лютого 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Православна громада села Залаззя Любешівського благочиння молитовно відзначила 250-річний ювілей храму

Редактор Головний

Навчитися жити з Богом можна, коли навчишся жити з людьми

Редактор Головний