9.3 C
Lutsk
Вівторок, 16 Квітень, 2024
Календар

29 січня 2021 року – календар з повчанням

Седмиця 34-а після П’ятидесятниці. Глас 8.
День пісний.
Дозволяється риба.

Совершается служба на шестьПоклоніння чесним веригам ап. ПетраCовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомПрав. Максима, ієрея Тотемського, Христа ради юродивого (1650).

Мчч. СпевсипаЄлевсипаМелевсипаЛеоніли і з ними НеонаТурвонаі Іовіли (161-180). Мч. Данакта читця (II). Свт. Гонората, єпископа Арльского (429).

Сщмч. Іоанна пресвітера (1919).

Євангельські Читання

Євр., 327 зач., XI, 8, 11-16. Мк., 41 зач., IX, 33-41, і за суботу (під зачало): Еф., 228 зач., V, 1-8. Лк., 74 зач., XIV, 1-11. Ап.: Діян., 29 зач., XII, 1-11. Ів., 67 зач., XXI, 15-25.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

СПАСИТЕЛЬ У ЗРАЗОК ВІРИ ТА ЖИТТЯ СТАВИТЬ ДИТЯ. ПРОСТОТА ВІРИ НАРОДЖУЄ ПРОСТОТУ ЖИТТЯ; ІЗ ТОГО ТА ІНШОГО ВИХОДИТЬ ЗРАЗКОВИЙ МОРАЛЬНИЙ УСТРІЙ.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

ВПУСТІТЬ СЮДИ РОЗУМ: ВІН ЗРОБИТЬ РОЗЛАД У СЕРЕДИНІ, І ПІД ВИГЛЯДОМ КРАЩОГО УСТРОЮ СПРАВ ВСЕ ЖИТТЯ ЗІПСУЄ. МУДРУВАННЯ ЗАВЖДИ КРИЧИТЬ: “ТЕ НЕ ТАК, ІНШЕ НЕ ТАК; ДАЙ-НО Я ВСЕ ВЛАШТУЮ ПО-НОВОМУ; СТАРЕ Ж НЕ ГОДИТЬСЯ, НАБРИДЛО”. АЛЕ НІКОЛИ ЩЕ НІДЕ НІЧОГО ДОБРОГО ВОНО НЕ ВЛАШТУВАЛО, А ТІЛЬКИ ВСЕ ПСУЄ.

РОЗУМУ СЛІД ПРИСЛУХАТИСЯ ДО ТОГО, ЩО ЗАПОВІДАНО ГОСПОДОМ. ЩОПРАВДА, ВІН НАЗИВАЄТЬСЯ ЦАРЕМ У ГОЛОВІ, АЛЕ ЦЬОМУ ЦАРЮ НЕ ДАНО ЗАКОНОДАВЧОЇ ВЛАДИ, А ТІЛЬКИ ВИКОНАВЧА. ЯК ТІЛЬКИ ВІЗЬМЕТЬСЯ ВІН ТВОРИТИ ЗАКОН, ТО НАГОРОДИТЬ НЕВІДОМО ЩО, ПОПСУЄ І МОРАЛЬНІ, І РЕЛІГІЙНІ, І ЖИТТЄВІ, І ПОЛІТИЧНІ ПОРЯДКИ; УСЕ ПІДЕ ВВЕРХ ДНОМ.

ВЕЛИКЕ НЕЩАСТЯ ДЛЯ СУСПІЛЬСТВА, КОЛИ У НЬОМУ ДАЮТЬ РОЗУМУ ЗАБАГАТО СВОБОДИ, НЕ УТРИМУЮЧИ ЙОГО БОЖЕСТВЕННОЮ ІСТИНОЮ! ЦЕ ГНІВ БОЖИЙ. ПРО НЬОГО СКАЗАНО: “УКРОЙТЕСЯ МАЛО ЕЛИКО, ДОНДЕЖЕ МИМО ИДЕТ”. У ЦЬОМУ РОЗПАЛІ РОЗУМОВОЇ НОРОВЛИВОСТІ, КРАЩЕ ВСЬОГО СХОВАТИСЯ У ПРОСТОТІ ВІРИ.

ЯК ПІД ЧАС БУРІ КРАЩЕ СИДІТИ ВДОМА І НЕ ВИХОДИТИ НА БОРОТЬБУ З НЕЮ, ТАК І ПІД ЧАС БУРХЛИВОГО МУДРУВАННЯ КРАЩЕ НЕ ВИХОДИТИ НА БОРОТЬБУ З НИМ ТА НЕ ХАПАТИСЯ ЗА ЗБРОЮ, ЩОБИ ПРОТИСТОЯТИ ЙОМУ. ПРОСТОТА ВІРИ СИЛЬНІША РОЗУМУ, ОДЯГНИСЯ В НЕЇ, ЯК У БРОНЮ, ТА ВСЕ ВИСТОЇШ.

Вас може зацікавити

11 липня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний

27 вересня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний

14 жовтня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний