0.6 C
Lutsk
Четвер, 1 Грудень, 2022
Волинська єпархія Новини

У день Навечір’я Богоявлення єпископ Афанасій очолив богослужіння у кафедральному соборі

18 січня 2021 року, у день Навечір’я Богоявлення, вікарний архієрей Волинської єпархії єпископ Камінь-Каширський Афанасій звершив Божественну літургію та чин великого освячення води у кафедральном соборі Всіх Святих землі Волинської м. Луцька.

Його Преосвященству співслужили настоятель храму прот. Володимир Яцишин, прессекретар єпархії прот. Віктор Аніпко, благочинний Луцького кафедрального округу прот. Вадим Лебедь та клірики собору.

На сугубій єктенії піднесли особливі прохання про лікарів та хворих коронавірусом. Владика Афанасій виголосив молитву про припинення епідемії.

Після завершення Літургії єпископ  Афанасій очолив чин великого освячення води і окропив усіх присутніх великою агіасмою під спів тропаря свята Богоявлення.

Наприкінці богослужіння архіпастир привітав паству з днем Навечір’я Богоявлення.

Читати також: Розклад Богослужінь та освячення води на Богоявлення у храмах Луцька

У день Навечір’я Богоявлення, після Літургії, в усіх храмах здійснюється Велике освячення води. Водосвяття називається Великим через особливу урочистість обряду, наскрізь пройнятого спогадом євангельських подій, що стали не тільки прообразом таємничого омивання гріхів, але і дійсним освяченням самого єства води через занурення в неї Бога у плоті. Вода ця називається великою агіасмою (з давньогрецької – святиня). Під впливом Єрусалимського статуту, з 11 – 12 століття водосвяття відбувається два рази – і у святвечір, і безпосередньо у день свята Богоявлення. Освячення в обидва дні проходить однаковим чином, тому вода, освячена у ці дні, нічим не відрізняється.

Божественна Літургія

Велике освячення води

 

Вас може зацікавити

Під час всенічного бдіння єпископ Афанасій привітав клірика кафедрального собору з ювілеєм. ФОТО

Редактор Головний

Напередодні дня пам’яті прп. Іова Почаївського єпископ Афанасій очолив всенічну у Свято-Покровському храмі

Редактор Головний

Всенічне бдіння напередодні Неділі 20-ої після П’ятидесятниці у кафедральному соборі

Редактор Головний