13.3 C
Lutsk
Неділя, 1 Жовтень, 2023
Всі новини Календар

14 лютого 2022 року – календар з повчанням

Седмица загальна. Глас 1.
Посту немає.

Совершается служба на шестьПередсвято Стрітення Господнього. Мч. Трифона (250).

Мц. Перпетуї , мчч. СатираРевокатаСаторнілаСекунда і  мц. Філіцитати (202-203). Прп. Петра Галатійського (429). Прп. Вендиміана, пустельника Віфінійського (бл. 512).

Сщмч. Миколая пресвітера (1938).

Євангельські Читання

2 Пет., 66 зач., I, 20 – II, 9. Мк., 59 зач., XIII, 9-13, і за вівторок (під зачало): 2 Пет., 67 зач., II, 9-22. Мк., 60 зач., XIII, 14-23. Мч.: Рим., 99 зач., VIII, 28-39. Лк., 51 зач. (від полу́), X, 19-21.

Протягом усієї седмиці, включаючи середу і п’ятницю, посту немає. 

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

Якщо хто вам скаже: ось, тут Христос, або: ось там – не вірте“. Христос Господь, Спаситель наш, влаштувавши на землі Св. Церкву, благоволив перебувати у ній, як глава її, оживитель її та правитель.

 

Тут Христос, у Православній нашій Церкві, і в іншій якій-небудь немає Його. І не шукай, не знайдеш. Тому, якщо хто з неправославного збіговиська прийде до тебе і стане переконувати: у нас Христос, не вір. Якщо почуєш від кого: у нас апостольська спільнота, і в нас Христос, не вір.

 

Апостолами заснована Церква перебуває на землі; це Православна Церква. І тут Христос. А та, що вчора утворена, спільнота не може бути апостольською, бо у ній немає Христа.

 

Якщо когось почуєш, що говорить: у мені говорить Христос, а між тим він Церкви цурається, пастирів її знати не хоче та таїнствами не освячується – не вір йому: у ньому не Христос, а іншій дух, який присвоює собі ім’я Христа, щоб відволікати від Христа Господа і від Св. Церкви Його.

 

І нікому не вір, хто буде тебе переконувати у чомусь, що чуже Церкві. Усіх таких визнавай знаряддями брехливих проповідників.

Вас може зацікавити

1 червня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний

У неділю 8-му після П’ятидесятниці, свято успіння праведної Анни, архієпископ Нафанаїл звершив богослужіння

Редактор Головний

Предстоятель УПЦ на прикладі Великомученика Пантелеймона розповів, як треба любити Бога

Редактор Головний