18.3 C
Lutsk
Субота, 22 Червень, 2024
Всі новини Календар

28 грудня 2022 року – календар з повчанням

Сщмч. Єлевферія, матері його мц. Анфії та мч. Корива єпарха (II). Прп. Павла Латрійського (955).

Мч. Єлевферія (305–311). Прп. Парда пустельника (VI). Свт. Стефана спов., архієп. Сурозького (VIII). Прп. Трифона Печензького, Кольського (1583). Прав. Димитрія Горського (1828). Сщмч. Іларіона, архієп. Верейського (1929); сщмчч. Олександра, Василія, Вікторина пресвітерів (1937). Собор Кольських святих. Собор Кримських святих.

Євангельські  Читання

Євр., 312 зач., V, 11 – VI, 8. Мк., 36 зач., VIII, 30-34.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

ПОПРОСИВШИ СЛІДУВАТИ ЗА СОБОЮ З ХРЕСТОМ, ГОСПОДЬ ВКАЗУЄ ПРИ ЦЬОМУ ШЛЯХ ЦЕЙ, УСУВАЮЧИ ГОЛОВНІ ДО НЬОГО ПЕРЕШКОДИ – НЕ ЗОВНІШНІ, А ВНУТРІШНІ, ЯКІ ВКОРЕНИЛИСЯ У СЕРЦІ ЛЮДСЬКОМУ.

 

ХОЧЕШ, НІБИ ГОВОРИТЬ ВІН, ІДИ СЛІД ЗА МНОЮ, ПО-ПЕРШЕ, НЕ ШКОДУЙ СЕБЕ; БО ХТО БУДЕ ШКОДУВАТИ СЕБЕ, ТОЙ ЗАГУБИТЬ СЕБЕ; ПО-ДРУГЕ, НЕ ЗВ’ЯЗУЙСЯ КОРИСТОЛЮБСТВОМ, БО “ЯКА КОРИСТЬ ЛЮДИНІ, ЯКЩО ВОНА ЗДОБУДЕ ВЕСЬ СВІТ, А ДУШІ СВОЇЙ НАШКОДИТЬ?” ПО-ТРЕТЄ, НЕ СОРОМСЯ ТОГО, ЩО СКАЖУТЬ АБО ЯК ДИВИТИСЯ НА ТЕБЕ БУДУТЬ ІНШІ: “БО ХТО ПОСОРОМИТЬСЯ МЕНЕ І МОЇХ СЛІВ У РОДІ ЦЬОМУ ПЕРЕЛЮБНОМУ І ГРІШНОМУ, ТОГО ПОСОРОМИТЬСЯ І СИН ЛЮДСЬКИЙ, КОЛИ ПРИЙДЕ У СЛАВІ ОТЦЯ СВОГО ЗІ СВЯТИМИ АНГЕЛАМИ”.

 

САМОЖАЛІННЯ, КОРИСТОЛЮБСТВО ТА СОРОМ ЛИЦЯ ЛЮДИНИ – ГОЛОВНІ ЛАНЦЮЖКИ, НА ЯКИХ ТРИМАЄТЬСЯ ЛЮДИНА У ЖИТТІ НЕБОГОУГОДНОМУ, НА ШЛЯХУ ПРИСТРАСТЕЙ ТА ГРІХА. ВОНИ – ГОЛОВНІ ПЕРЕШКОДИ ДО ЗВЕРНЕННЯ ГРІШНИКА; ВОНИ Ж ГОЛОВНИЙ ПРЕДМЕТ БОРОТЬБИ ДУХОВНОЇ У ЛЮДИНІ, ЯКА КАЄТЬСЯ ТА ПОЧАЛА УЖЕ ПРИНОСИТИ ПЛОДИ ПОКАЯННЯ.

 

ПОКИ ЦІ НИТКИ НЕ ВІДРІЗАНІ, ЖИТТЯ ХРИСТИЯНСЬКЕ У НАС НЕНАДІЙНЕ, ПОВНЕ СПІТКАНЬ ТА ПАДІНЬ, ЯКЩО НЕ ЗАВЖДИ ЗОВНІШНІХ, ТО ВНУТРІШНІХ. ОСЬ І ПРИДИВИСЯ ВСЯКИЙ ДО СЕБЕ ДОБРЕНЬКО, І ЯКЩО Є ЩО У НЬОМУ ЗІ СКАЗАНОГО – ПОТУРБУЙСЯ ВІДРЕКТИСЯ ВІД ТОГО: ІНАКШЕ НЕ НАДІЙСЯ ЗІЙТИ ДО ДОСКОНАЛОСТІ У ХРИСТІ, ХОЧА ЗОВНІШНЬО БУДЕШ І ДУЖЕ СПРАВНИЙ.

Вас може зацікавити

Чим поминальні суботи відрізняються від звичайних поминань?

Редактор Головний

25 січня 2021 року – православний календар

Редактор Головний

9 вересня 2019 року – календар з повчанням

Редактор Головний