17.8 C
Lutsk
Неділя, 23 Червень, 2024
Всі новини Календар

27 грудня 2022 року – календар з повчанням

Мчч. Фірса, Левкія та Каліника (249–251). Мчч. Филимона, Аполлонія, Аріана та Феотиха (286–287).

Сщмч. Миколая пресвітера (1937).

Євангельські Читання

Євр., 310 зач., IV, 1-13. Мк., 34 зач., VIII, 22-26.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

ВИФСАЇДСЬКОГО СЛІПОГО ГОСПОДЬ НЕ РАПТОМ ЗЦІЛИВ, АЛЕ СПОЧАТКУ НЕ ПОВНІСТЮ, А ПОТІМ ПОВНІСТЮ, ТОЖ ВІН СТАВ БАЧИТИ ВСЕ ЯСНО. ДЛЯ ЧОГО ГОСПОДЬ ТАК ЗРОБИВ, ЙОМУ ЄДИНОМУ ВІДОМО.

 

МИ ВЖЕ ВІЗЬМЕМО ЗВІДСИ ТАКУ ДУМКУ: ЯКЩО ВВАЖАЛОСЯ ПОТРІБНО ЗЦІЛИТИ ТІЛЕСНИЙ ЗІР ПОСТУПОВО, ТО ТИМ БІЛЬШЕ ТАКА ПОСТУПОВІСТЬ НЕОБХІДНА ДЛЯ ПРОСВІТЛЕННЯ ОЧЕЙ РОЗУМУ НАШОГО. ТАК ВОНО І БУЛО.

 

У ПАТРІАРХАЛЬНИЙ ПЕРІОД БОГООДКРОВЕННЕ НАПОУМЛЕННЯ ЛЮДЕЙ БУЛО НЕ СКЛАДНИМ У ПЕРІОД ПІДЗАКОННИЙ, ВОНО СТАЛО СКЛАДНІШИМ ТА ДЕТАЛЬНІШИМ; У НАШ ХРИСТИЯНСЬКИЙ ПЕРІОД ВОНО ЩЕ ДЕТАЛЬНІШЕ ТА РОЗВИНЕНІШЕ; АЛЕ ХІБА ЦЕ КІНЕЦЬ? НА ЗЕМЛІ ВИЩОГО НЕ ЧЕКАЙ, А НА ТОМУ СВІТІ БУДЕ. ДВА СВ. АПОСТОЛИ ПЕРЕКОНАЛИ НАС У ЦЬОМУ, СВ. ІОАНН ТА СВ. ПАВЛО. НИНІ БАЧИМО ВСЕ НІБИ КРІЗЬ ТЬМЯНЕ СКЛО, А ТОДІ ВСЕ ПОБАЧИМО ЯСНО.

 

АЛЕ І ТАК БУДУТЬ СТУПЕНІ РОЗУМОВОГО ПРОСВІТЛЕННЯ, БО ОБЛАСТЬ БАЧЕННЯ БОЖОГО БЕЗМЕЖНА. НА ЗЕМЛІ Ж ОДКРОВЕННЯ БОЖЕ ВЖЕ ЗАВЕРШЕНЕ; НІЧОГО І МРІЯТИ ПРО ВИЩЕ; ВСЕ МАЄМО, ЩО ПОТРІБНО; ЗРОЗУМІЙ ЦЕ ТА ЖИВИ ТИМ.

 

ХРИСТИЯНСЬКЕ ОДКРОВЕННЯ ПОПЕРЕДУ НЕ ОБІЦЯЄ НОВОГО ОДКРОВЕННЯ, АЛЕ ТІЛЬКИ ТЕ, ЩО ЄВАНГЕЛІЄ БУДЕ ВІДОМИМ У ВСЬОМУ СВІТІ І ЩО ЦЯ ПОВСЮДНІСТЬ ТА ЗАГАЛЬНІСТЬ ВЕДЕННЯ ЄВАНГЕЛІЄ Є МЕЖЕЮ БУТТЯ СПРАВЖНЬОГО ПОРЯДКУ РЕЧЕЙ. ТОДІ ВІРА ОСЛАБНЕ, ЛЮБОВ ВИЧЕРПАЄТЬСЯ, ЖИТТЯ СТАНЕ ТУГОЮ, – І ДОБРОТА БОЖА ПОКЛАДЕ КІНЕЦЬ СВІТУ.

Вас може зацікавити

1 грудня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

23 січня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Архіпастир очолив урочисте богослужіння у день престольного свята древнього Покровського храму Луцька

Редактор Головний