21.8 C
Lutsk
Субота, 25 Травень, 2024
Всі новини Календар

27 вересня 2023 року – календар з повчанням

Cедмиця 17 після П’ятидесятниці. Пісний день.
ВОЗДВИЖЕННЯ ЧЕСНОГО І ЖИВОТВОРЯЩОГО ХРЕСТА ГОСПОДНЬОГО. Кончина свт. Іоанна Златоуста (407)Cщмч. Димитрія Ігнатенка пресвітера (1935). Лєснинської ікони Божої Матері (1683). 

Євангельські Читання

Утр.: – Ін. 12:28-36 (зач. 42 від полу). На літ.: – Святу: Ап.: 1Кор. 1:18-24 (зач. 125). Єв.: Ін. 19:6-11,13-20,25-28,30-35 (зач. 60).

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

Серед Великого посту пропонується для поклоніння чесний Хрест, щоб надихнути пісних трудівників до терпеливого несення піднятого ними ярма до кінця, а у вересні для чого це робиться? Так сталося? Але у промислительної Премудрості, яка все влаштовує, немає випадковостей. Ось це для чого: у вересні прибирають із поля, принаймні в нас.

 

Отже, щоб одні з християн, відчуваючи достаток, не сказали: “душе! багато добра лежить у тебе на багато років: спочивай, їж, пий, веселися!” (Лк.12 : 19), а інші від убогості не впали в дусі, постає перед очима всіх воздвизаємий Хрест, нагадуючи першим, що опора благополуччя – не майно, а християнське внутрішнє хрестоношення, коли зовнішнє, з благості Божої, складається, надихаючи других у терпінні здобувати душі свої, надихаючи на це упевненістю, що з хреста йдуть просто до Раю; тому одні нехай терплять, сподіваючись, що йдуть прямим шляхом до Царства Небесного, а інші нехай куштують зовнішніх утіх зі страхом, щоб не закрити собі вхід на Небо.

Вас може зацікавити

Свято-Димитрівська парафія села Вишнів молитовно відзначила престольне свято

Редактор Головний

У день пам’яті Казанської ікони Богородиці православна громада с. Озденіж відзначила престольне свято. ВІДЕО

Редактор Головний

Близько чотирьох тонн допомоги: клірики Волинської єпархії вчергове відвідали Святогірську лавру

Редактор Головний