9.3 C
Lutsk
Вівторок, 16 Квітень, 2024
Всі новини Календар

13 вересня 2022 року – календар з повчанням

Покладення чесного пояса Пресвятої Богородиці (395–408).

Сщмч. Кіпріана, єп. Карфагенського (258). Свт. Геннадія, патр. Царгородського (471). Сщмчч. Олександра пресвітера і Володимира диякона (1918); сщмчч. Михаїла та Мирона пресвітерів (1937); сщмч. Димитрія пресвітера (1938). Собор новомучеників Ясеновацьких (1941–1944) (Серб.). Перенесення мощей блгвв. кн. Петра і кнг. Февронії Муромських (1992) (перехідне святкування в неділю перед 6 вересня). Собор новомучеників та сповідників Єкатеринославських.

Євангельські Читання

2 Кор., 196 зач., XII, 20 – XIII, 2. Мк., 17 зач., IV, 24-34 і за середу (під зачало): 2 Кор., 197 зач., ХIII, 3-13. Мк., 18 зач., IV, 35-41. Богородиці: Євр., 320 зач., IX, 1-7. Лк., 54 зач., Х, 38-42; XI, 27-28.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

ПРИТЧА ПРО ПОСТІЙНЕ ЗРОСТАННЯ З НАСІННЯ ПШЕНИЦІ ПОКАЗУЄ У СТАВЛЕННІ ДО КОЖНОЇ ЛЮДИНИ ПОСТУПОВИЙ РІСТ ПОТАЄМНОГО У СЕРЦІ ЛЮДИНИ, БЛАГОДАТТЮ БОЖОЮ ЗАСІЯНОГО ТА ДОТРИМАНОГО, А У ВІДНОШЕННІ ДО ЛЮДСТВА – ПОСТУПОВЕ ЗБІЛЬШЕННЯ ТІЛА ЦЕРКВИ ЧИ СЕРЕДОВИЩА ВСІХ, ХТО СПАСАЄТЬСЯ У ГОСПОДІ ІІСУСІ ХРИСТІ ЗА ЧИНОМ НИМ УСТАВЛЕНИМ.

 

ЦІЄЮ ПРИТЧЕЮ ВИРІШУЄТЬСЯ ПИТАННЯ: ЧОМУ ДО ЦЬОГО ЧАСУ ХРИСТИЯНСТВО НЕ ВСЕОСЯЖНЕ?

 

ЯК ЛЮДИНА, ЯКА КИНУЛА НАСІННЯ У ЗЕМЛЮ, СПИТЬ І ВСТАЄ, НАСІННЯ ЖЕ ЖИВЕ І РОСТЕ САМЕ СОБОЮ БЕЗ ЇЇ ВІДОМА, ТАК І ГОСПОДЬ, ПОКЛАВШИ НА ЗЕМЛЮ НАСІННЯ БОЖЕСТВЕННОГО ЖИТТЯ, ДАВ ЇЙ СВОБОДУ СОБІ РОЗРОСТАТИСЯ, ПІДПОРЯДКУВАВШИ ЇЇ ПРИРОДНІЙ ТЕЧІЇ ПОДІЙ І НЕ ЗМУШУЮЧИ ЦИХ ОСТАННІХ; ПІДТРИМУЄ ТІЛЬКИ НАСІННЯ, СПРИЯЄ ЙОМУ У ПЕВНИХ ВИПАДКАХ І ДАЄ ЗАГАЛЬНІ НАСТАНОВИ.

 

ПРИЧИНА ЦЬОМУ У СВОБОДІ ЛЮДИНИ. ГОСПОДЬ ШУКАЄ, ЩОБ ЛЮДИНА САМА СЕБЕ ПІДПОРЯДКУВАЛА ЙОМУ І ЧЕКАЄ СХИЛЕННЯ ЇЇ СВОБОДИ: СПРАВА І ТРИВАЄ.

 

ЯКБИ Ж ВСЕ ЗАЛЕЖАЛО ТІЛЬКИ ВІД ВОЛІ БОЖОЇ, ДАВНО БИ ВСІ БУЛИ БИ ХРИСТИЯНАМИ. ІНША ДУМКА: УТВОРЕНЕ ТІЛО ЦЕРКВИ ТВОРИТЬСЯ НА НЕБІ; З ЗЕМЛІ Ж НАДХОДЯТЬ ТІЛЬКИ МАТЕРІАЛИ, УТВОРЕНІ ТЕЖ НЕБЕСНИМИ ДІЯЧАМИ.

 

СЛОВО З НЕБА ПРОХОДИТЬ ЗЕМЛЕЮ І ПРИВЕРТАЄ ОХОЧИХ. ТІ, ХТО ЗРОЗУМІВ ТА НАСЛІДУВАВ, І НАДХОДЯТЬ, ЯК ВЖИВАНИЙ МАТЕРІАЛ У ЛАБОРАТОРІЮ БОЖУ, В ЦЕРКВУ, І ТУТ ПЕРЕРОБЛЯЮТЬСЯ ЗА ЗРАЗКАМИ, ДАНИМИ З НЕБА.

 

ПЕРЕРОБЛЕНІ НА ВИХОДІ З ЦЬОГО ЖИТТЯ ПЕРЕХОДЯТЬ НА НЕБО І ТАМ НАДХОДЯТЬ У ДІМ БОЖИЙ, КУДИ ЗДАТНИЙ ПОТРАПИТИ КОЖЕН. ЦЕ ЙДЕ БЕЗПЕРЕРВНО І, ВІДПОВІДНО, СПРАВА БОЖА НЕ СТОЇТЬ.

 

ВСЕЗАГАЛЬНА УРОЧИСТІСТЬ ХРИСТИЯНСТВА І НЕ ПОТРІБНА ДЛЯ ЦЬОГО. АДЖЕ ДІМ БОЖИЙ СТВОРЮЄТЬСЯ НЕВИДИМО.

Вас може зацікавити

Церква закликає нас підготувати себе до зустрічі Христа: проповідь у день передсвята Різдва Христового

Редактор Головний

Проповідь у Вселенську батьківську поминальну суботу (м’ясопусну)

Редактор Головний

13 квітня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний