21.8 C
Lutsk
Субота, 25 Травень, 2024
Всі новини Календар

26 вересня 2023 року – календар з повчанням

Cедмиця 17 після П’ятидесятниці. Посту немає. 
Пам’ять оновлення (освячення) храму Воскресіння Христового в Єрусалимі (Воскресіння словуще) (335). Передсвято Воздвиження Чесного і Живо­­творящого Хреста Господнього. Сщмч. Корнилія сотника (I). Мчч. Кроніда, Леонтія і Серапіона (близько 237). Мчч. Селевка і Стратоника (III). Мчч. Макровія та Гордіана (320). Мчч. Іллі, Зотика, Лукіана та Валеріана (320). Сщмч. Юліана пресвітера (IV). Прп. Петра в Атрої (IX). Вмц. Кетевани, цариці Кахетинської (1624) (Груз.). Сщмчч. Стефана Костогриза, Олександра Аксьонова пресвітерів і Миколая Васюковича диякона (1937).

Євангельські Читання

На літ.: – Ап.: Оновленню: Євр. 3:1-4 (зач. 307).; Рядове: Еф. 2:19-3:7 (зач. 222). Єв.: Оновленню: Мф. 16:13-18 (зач. 67).; Рядове: Мк. 11:11-23 (зач. 50) і за середу (під зачало).

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

Смоковниця, вкрита листям, була чудова на вигляд, але не удостоїлася схвалення від Господа, бо не було на ній плодів, а плодів не було тому, що не було внутрішньої плодотворної сили. Скільки таких смоковниць буває в моральному сенсі! На вигляд усе справне, а всередині нічого немає. Статечні, чесні і все християнське виконують, а духу життя у Христі Іісусі не мають; тому не мають плодів живих; а те, що є в них, тільки здається плодом, а не є. У чому ж дух життя у Христі Іісусі? На це скажемо: одне в ньому від Господа, а інше від нас.

 

Що від Господа, те власне і є плодотворна духовна сила; а що від нас, те тільки приймач цієї сили. Про останнє і подбай більше. Тут корінь – почуття, що ти гинеш і що якщо не Господь – загинеш: звідси на все життя, в усіх справах і трудах – серце скрушене і смиренне. Далі, оскільки майбутнє невідоме, а ворогів багато і спотикання можливе щохвилини, то страх і трепет у творенні спасіння і безперервний крик: “Якими знаєш шляхами, спаси мене”. Горе тому, хто спочиває на чому-небудь, крім Господа; горе й тому, хто трудився для чого-небудь, крім Господа! Запитай себе, той, хто трудився у справах, які вважаються богоугодними, для кого трудишся? Якщо совість сміливо відповість: тільки для Господа – добре; а якщо ні – то ти будуєш дім на піску. Ось кілька вказівок про родючий внутрішній дух. З цього і про інше розумій.

Вас може зацікавити

Чи можна натренувати совість?

Редактор Головний

13 серпня 2019 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Щоночі загиблий татусь приходить до маленького сина у сні

Редактор Головний