1.1 C
Lutsk
Середа, 3 Березень, 2021
Календар

27 листопада 2019 року – календар з повчанням

Седмиця 24-а після П’ятидесятниці. Глас 6.
День пісний.
Дозволяється їжа з олією.

Совершается служба с полиелеемАпостола Филипа (бл. 81-96).

Блгв. царя Юстиніана (565) і цариці Феодори (548). Свт. Григорія Палами, архієп. Фессалонікійського (бл. 1360). Прп. Филипа Ірапського (1527).

Сщмчч. Димитрія, ОлександраВіктора, ОлексіяМихаїлаМихаїлаФеодораПетра, ОлексіяСергія, МиколаяВасилія, Олександра, МиколаяДимитрія , ДимитріяПорфиріяВасиліяГеоргіяВасиліяСергія, ОлександраСергія пресвітерів, Миколая диякона, прмч. Аристарха, мч. Гавриїла імц. Анни (1937). Сщмч. Феодора пресвітера (1940). Сщмч. Сергія пресвітера (1941).

Ікони Божої Матері “Благоуханний Цвіт”.

Євангельські Читання

Утр. – Ін., 67 зач., XXI, 15-25. Літ. – 1 Сол., 269 зач., IV, 1-12. Лк., 78 зач., XV, 1-10. Ап.: 1 Кор., 131 зач., IV, 9-16. Ин., 5 зач., I, 43-51.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“Притча про вівцю, яка заблукала, та драхму (монету) втрачену”.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

Яким великим є милосердя Боже до нас грішних! Залишає всіх справних та звертається до несправних, щоб їх виправити; шукає їх, і коли знаходить, Сам радіє та кличе все небо порадіти з Ним. Як же це шукає? Хіба Він не знає, де ми, відступивши від Нього?

 

Знає і бачить все, але якби ж справа була тільки за тим, щоб взяти і перенести до своїх, то відразу ж би всі грішники знову були у своєму чині. Але треба спочатку налаштувати до покаяння, щоб звернення та повернення до Господа було вільним, а цього не можна зробити тільки повелінням або яким-небудь зовнішнім розпорядженням.

 

Шукання Господом грішника полягає у тому, щоб спрямувати його на покаяння. Все навколо його влаштовує Він так, щоб грішник схаменувся і, побачивши безодню, до якої прагне, повернувся назад. Сюди ж направлені всі обставити життя, всі зустрічі з хвилинами горя та радості, навіть слова та погляди. І внутрішні діяння Божі через совість та інші почуття, що лежать у серці, ніколи не припиняються.

 

Скільки робиться для навернення грішників на шлях доброчесності, а грішники все залишаються грішниками!.. Морок наводить ворог, і їм думається, що все нічого, пройде; а якщо і нападають тривоги, то вони говорять: “завтра покину”, і залишаються у колишньому положенні. Так проходить день за днем; байдужість до свого спасіння росте і росте. Ще недовго і воно перейде вже у жорстокіший гріх. Але чи прийде тоді звернення – хто знає.

Вас може зацікавити

17 серпня 2019 року – календар з повчанням

Редактор Головний

15 серпня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний

18 лютого 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний