Седмиця 22-а після П’ятидесятниці. Глас 4. День пісний. |
![]() Дозволяється їжа з олією.
|
Мчч. Акиндина
, Пігасія
, Афонія
, Єлпідифора
, Анемподиста
і тих, що з ними (бл. 341-345).
Прп. Маркіана Кіринейського (388).
Сщмчч. Константина й Ананії пресвітерів (1918).
Євангельські Читання
Кол., 261 зач., IV, 10-18. Лк., 63 зач., XII, 2-12. Мчч.: Єф., 233 зач., VI, 10-17. Мф., 36 зач., X, 16-22.
Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
“Не бійтеся тих, хто убиває тіло і потім не може нічого більше зробити; але скажу вам, кого боятися: бійтеся того, хто після убивання може піддатися гієні: ей, говорю
вам, того бійтеся”.
Найбільший у нас страх – смерті. Але Господь говорить, що страх Божий повинен бути вищим за страх смерті. Коли так складуться обставити, що необхідно або втратити життя, або вчинити проти страху Божого – краще помри, але не йди проти страху Божого; тому що якщо підеш проти страху Божого, то після смерті тілесної, якої все-таки не минути, зустрінеш іншу смерть, яка безмірно є страшнішою всіх страшніших смертей тілесних.
Якби це останнє було на увазі завжди у думці, то страх Божий не слабнув би у нас і не було би у нас ніяких справ, що противні страху Божому. Припустимо, що піднімуться пристрасті. У той час, коли вони повстануть, совість, яка оживлена страхом Божим, вимагає йти їм наперекір; відмова вимог пристрастей здається розлученням з життям, вбиванням тіла. Тому-то коли відродяться такого року тривожні почуття і почнуть мучити совість, поспіши протиставити страх Божий і страх суду Божого з його наслідками.
Тоді побоювання страшнішої смерті прожене побоювання смерті слабшої, і тобі буде легко вистояти у вимог боргу та совісті. Ось так виконується те, що сказане у Премудрого: “пам’ятай кончину свою, і во вік не згрішиш”.