9.6 C
Lutsk
Середа, 24 Квітень, 2024
Календар

22 вересня 2019 року – календар з повчанням

Неділя 14-а після П’ятидесятниці, перед Воздвиженням. Глас 5.
Посту немає.

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомПіслясвято Різдва Пресвятої Богородиці. Совершается служба на шестьПраведних Богоотців Іоакима і Анни. Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомМч. Северіана (320). Совершается служба со славословиемПрп. Іосифа, ігумена Волоцького, чудотворця (1515). Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомЗнайдення та перенесення мощей свт. Феодосія, архієп. Чернігівського (1896).

Мчч. Харитона і Стратора (Стратоника) (III). Прп. Феофана спов. (бл. 300). Пам’ять III Вселенського Собору (431). Блж. Никити в Царгороді (XII). Прп. Онуфрія Воронського (1789) (Рум.). Глинських святих. Собор Алтайських святих. 

Сщмчч. Григорія пресвітера і Олександра диякона (1918). Сщмчч. Захарії, архієп. Воронезького, Сергія, Іосифа, Олексія пресвітерів, Димитрія диякона и мч. Василія (1937). Прмч. Андроника (1938). Сщмч. Олександра пресвітера (1942). Собор новомучеників та сповідників Казахстанських.

Євангельські Читання

Утр. – Єв. 3-е, Мк., 71 зач., XVI, 9-20. Літ. – Неділі перед Воздвиженням: Гал., 215 зач., VI, 11-18. Ів., 9 зач., III, 13-17. Ряд. (під зачало): 2 Кор., 170 зач., I, 21 – II, 4. Мф., 89 зач., XXII, 1-14. Богоотців: Гал., 210 зач. (від полу́), IV, 22-31. Лк., 36 зач., VIII, 16-21 , або прп.: Гал., 213 зач., V, 22 – VI, 2. Мф., 43 зач., XI, 27-30 .

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

Цар влаштовує шлюбну гостину для свого сина, відправляє за гостями один раз,

ВІДПРАВЛЯЄ ВДРУГЕ, А ТІ НЕ ЙДУТЬ ЧЕРЕЗ ЖИТТЄВІ ТУРБОТИ: ТОЙ ЗАЙНЯВСЯ господарством, той торгівлею.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

Зроблено нове запрошення в інших сферах, і шлюбна палата наповнилася людьми. Серед них виявився один, який був одягнений не відповідно, тому його вигнали.

 

Сенс притчі зрозумілий. Бенкет шлюбний – це Царство Небесне; запрошення – це проповідь Євангелія, ті, хто відмовилися, – ті, які зовсім не повірили; не одягнений відповідно – це той, хто повірив, але не жив за вірою.

 

До якого розряду хто з нас відноситься, кожен розбереться сам. Що ми званні, це зрозуміло, але чи віруючі ми? Адже можуть бути і серед віруючих під загальним іменем люди без віри.

 

Інший зовсім не думає про віру, нібито немає її; ще інший дещо відає про неї та цим і задоволений, ще інший криво тлумачить віру; ще інший зовсім вороже ставиться до неї; а всі ж називають себе християнами, хоч у них нічого немає християнського.

 

Якщо віруєш, – розбери, чи відповідають же вірі почуття твої, справи твої, – одяг душі, заради яких Бог бачить тебе шлюбно чи нешлюбно одягненим.

 

Можна знати віру добре і ревнувати нею, але в житті догоджати пристрастям, тобто одягатися у соромний одяг для душі гріхолюбної.

 

У таких на словах одне, а в серці інше; на язиці: “Господи! Господи!”, а всередині: “имей мя отреченна”. Роздумуйте же про себе, у вірі чи ви, чи в шлюбному одязі з чеснот, або ж в безсоромних лахміттях з гріхів та пристрастей…

Вас може зацікавити

29 червня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний

25 травня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний

11 листопада 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний