11.7 C
Lutsk
П’ятниця, 30 Вересень, 2022
Календар

27 грудня 2020 року – календар з повчанням

Неділя 29-а після П’ятидесятниці святих праотців. Глас 4.
Різдвяний піст.
Дозволяється риба.

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомМчч. ФірсаЛевкія і Каліника (249-251). Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомМчч. ФилимонаАполлоніяАріана та Феотиха (286-251).

Сщмч. Миколая пресвітера (1937).

Євангельські Читання

Утр. – Єв. 7-е, Ів., 63 зач., XX, 1-10. Літ. – Кол., 257 зач., III, 4-11 (Неділі 29-ї). Лк., 76 зач., XIV, 16-24 (Неділі 28-ї).

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“БАГАТО ЗВАНИХ, АЛЕ МАЛО ВИБРАНИХ”. ЗВАНІ – ЦЕ ВСІ ХРИСТИЯНИ, ВИБРАНІ Ж – ЦЕ ТІ З ХРИСТИЯН, ЯКІ І ВІРУЮТЬ, І ЖИВУТЬ ПО-ХРИСТИЯНСЬКОМУ.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

У ПЕРШІ РОКИ ХРИСТИЯНСТВА ДО ВІРИ ЗАКЛИКАЛА ПРОПОВІДЬ; МИ Ж ПРИЗВАНІ САМІ НАРОДЖЕННЯМ ВІД ХРИСТИЯН ТА ВИХОВАННЯМ СЕРЕД ХРИСТИЯН. І СЛАВА БОГУ! ПОЛОВИНУ ДОРОГИ, ТОБТО ВСТУП У ХРИСТИЯНСТВО ТА ВКОРІНЕННЯ ОСНОВ ЙОГО У СЕРЦЕ З САМОГО ДИТИНСТВА, МИ ПРОХОДИМО БЕЗ ВСЯКИХ СКЛАДНОСТЕЙ.

 

ЗДАВАЛОСЯ Б, ТИМ МІЦНІШОЮ ПОВИННА БУТИ ВІРА І ТИМ СПРАВНІШИМ ЖИТТЯ ВВЕСЬ НАСТУПНИЙ ЧАС. ВОНО ТАК І БУЛО; АЛЕ З ПЕВНОГО ЧАСУ СТАЛО У НАС НЕ ТАК БУТИ. У ШКІЛЬНЕ ВИХОВАННЯ ДОПУЩЕНІ НЕХРИСТИЯНСЬКІ ОСНОВИ, ЯКІ ПСУЮТЬ ЮНАЦТВО; У СУСПІЛЬСТВО ВВІЙШЛИ НЕХРИСТИЯНСЬКІ ЗВИЧАЇ, ЯКІ РОЗБЕЩУЮТЬ ЙОГО ПІСЛЯ ВИХОДУ ЗІ ШКОЛИ.

 

І НЕ ДИВНО, ЩО ЯКЩО ЗА СЛОВОМ БОГОМ І ЗАВЖДИ МАЛО ВИБРАНИХ, ТО У НАШ ЧАС ВИЯВЛЯЄТЬСЯ ЇХ ЩЕ МЕНШЕ: ТАКИЙ УЖЕ ДУХ ВІКУ – ПРОТИХРИСТИЯНСЬКИЙ! ЩО БУДЕ ДАЛІ? ЯКЩО НЕ ЗМІНЯТЬ У НАС СПОСОБУ ВИХОВАННЯ І ЗВИЧАЇВ СУСПІЛЬСТВА, ТО БУДЕ ВСЕ БІЛЬШЕ І БІЛЬШЕ СЛАБШАТИ ІСТИННЕ ХРИСТИЯНСТВО, А, ЗРЕШТОЮ, І ЗОВСІМ СКІНЧИТЬСЯ; ЗАЛИШИТЬСЯ ТІЛЬКИ ІМ’Я ХРИСТИЯНСЬКЕ, А ДУХУ ХРИСТИЯНСЬКОГО НЕ БУДЕ. УСІХ ПЕРЕПОВНИТЬ ДУХ СВІТУ. ЩО Ж РОБИТИ? МОЛИТИСЯ.

Вас може зацікавити

11 січня 2020 року – православний календар

Редактор Головний

1 вересня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

26 липня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний