Седмиця 3-я Великого посту. Глас 6. Великий піст. |
Монастирський устав: cухоядіння (хліб, овочі, фрукти).
|
Свт. Софронія, патріарха Єрусалимського (638-644). Свт. Євфимія, архієп. Новгородського, чудотворця (1458).
Сщмч. Піонія, пресвітера Смирнського, і тих, що з ним (250). Прп. Софронія, затворника Печерського (XIII). Свт. Софронія, єп. Врачанського (1813) (Болг.). Перенесення мощей мч. Єпимаха. Прп. Олексія Голосіївського, Київського (1917).
Прп. Патрикія спов. (1933). Св. Василія спов., пресвітера (1937).
Читання
На 6-му часі: Іс. XI, 10 – XII, 2. На веч.: Бут. VII, 11 – VIII, 3. Притч. X, 1-22.
Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
“НЕ БРАКУЄ ГРІХА В МНОГОМОВНОСТІ” (ПРИТ. 10, 19). УВАЖНІ ДО СЕБЕ ХРИСТИЯНИ ВСІ ПОЧУТТЯ НАЗИВАЮТЬ ВІКНАМИ ДУШІ, ЯКЩО ЇХ ВІДКРИТИ, ВИЙДЕ ВСЯ ВНУТРІШНЯ ТЕПЛОТА. АЛЕ НАЙБІЛЬШ ШИРОКИМ ОТВОРОМ, ПРОСТОРИМИ ДВЕРИМА, ЩО ДУЖЕ ПРОПУСКАЮТЬ ЦЕ ТЕПЛО, Є ЯЗИК, ЯКОМУ ДАЄТЬСЯ ВОЛЯ ГОВОРИТИ СКІЛЬКИ І ЩО ХОЧЕ.
ЯКУ ШКОДУ УВАЗІ ТА ВНУТРІШНЬОМУ УСТРОЮ НАНОСЯТЬ УСІ ПОЧУТТЯ ЗАГАЛОМ, ТАКУ Ж НАНОСИТЬ І БАГАТОСЛІВ’Я, БО ВОНО СТОСУЄТЬСЯ ПРЕДМЕТІВ УСІХ ПОЧУТТІВ ТА ЗМУШУЄ ДУШУ, НЕ БАЧАЧИ, БАЧИТИ, НЕ ЧУЮЧИ, ЧУТИ, НЕ СПРИЙМАЮЧИ, ВІДЧУВАТИ.
ЩО В СЕРЕДИНІ МРІЯННЯ, ТО ЗОВНІ БАГАТОСЛІВ’Я; АЛЕ ОСТАННЄ – ЗГУБНІШЕ, БО ВОНО ФАКТИЧНО Є БІЛЬШ ВРАЗЛИВИМ. ДО ТОГО Ж, ПОРЯД З НИМ ЗАРОЗУМІЛІСТЬ, ЗУХВАЛІСТЬ ТА САМОЧИНСТВО – ЦЕ, ПОДІБНО БУРІ, РУЙНІВНИКИ ВНУТРІШНЬОГО УСТРОЮ, ЯКІ ЗАЛИШАЮТЬ ЗА СОБОЮ ЗМОГУ НЕ ВІДЧУВАТИ ТА БУТИ ЗАСЛІПЛЕНИМ. ЯК ПІСЛЯ ЦЬОГО УНИКНУТИ ГРІХА ПРИ БАГАТОСЛІВ’Ї?