11.1 C
Lutsk
Субота, 13 Квітень, 2024
Календар

22 березня 2020 року – календар з повчанням

 

Неділя 3-я Великого посту, ХрестопоклоннаГлас 7.
Великий піст.
Дозволяється їжа з олію.

Совершается служба с полиелеем40 мучеників Севастійських: КиріонаКандидаДомна, Ісихія, ІракліяСмарагда, ЄвноїкаУалента (Валента), ВівіанаКлавдіяПрискаФеодула, Євтихія, ІоаннаКсанфія, ІліанаСисиніяАнгіяАєтіяФлавіяАкакія, Єкдикія (Єкдикта), Лисимаха, Олександра, ІліяГоргоніяФеофілаДометіанаГаїяЛеонтіяАфанасіяКирилаСакердона, МиколаяУалерія (Валерія), ФілоктимонаСеверіанаХудіонаМелітона та Аглаїя (бл. 320).

Мч. Урпасіана (бл. 295). Св. Кесарія, брата свт. Григория Богослова (бл. 369). Прав. Тарасія. Прп. Димитри Київської (1878).

Сщмчч. Михаїла, ОлексіяДимитріяСергіяСергія пресвітерів та Миколая диякона, прмч. Іоасафа та прмцц. Наталії та Олександри (1938). Прав. Феодосія Балтського (1845).

Албазинської ікони Божої Матері, іменованої “Слово плоть бисть” (1666).

Євангельські Читання

Утр. – Єв. 7-е, Ін., 63 зач., XX, 1-10. Літ. – Євр., 311 зач., IV, 14 – V, 6. Мк., 37 зач., VIII, 34 – IX, 1. Мчч.: Євр., 331 зач., XII, 1-10. Мф., 80 зач., XX, 1-16.

Літургія св. Василія Великого. На утрені, після великого славослів’я – виніс Хреста та поклоніння йому.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“Хоче хто йти вслід за Мною, хай зречеться самого себе, і хай візьме свого хреста та й за Мною йде! (Мк. 8, 34). За Господом-хрестоносцем не можна іти без хреста; і всі, хто йдуть за Ним, неодмінно йдуть з хрестом.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

Що ж таке цей хрест? Всякого роду незручності, тяготи та скорботи, які налягають і ззовні, і зсередини, на шляху сумлінного виконання заповідей Господніх у житті по духу Його приписів та вимог. Такий хрест так зрісся з християнином, що де християнин, там і хрест цей, а де немає цього хреста, там немає і християнина.

 

Пільга звідусіль та життя у втісі не личить християнину. Завдання його себе очистити та виправити. Він, як хворий, якому треба робити то припікання, то відрізання, а як цьому бути без болі? Він хоче вирватися з полону ворога сильного, – а цьому як бути без боротьби та ран? Він повинен іти наперекір усім порядкам, що його оточуються, а це як витримати без незручності та притіснення.

 

Радій же, відчуваючи на собі хрест, бо це знак, що ти йдеш слідом за Господом, шляхом спасіння у рай. Потерпи трохи. Ось-ось кінець та вінці!

Вас може зацікавити

15 травня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний

30 вересня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний

22 серпня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний