21.8 C
Lutsk
Субота, 25 Травень, 2024
Всі новини Календар

25 серпня 2023 року – календар з повчанням

Cедмиця 12 після П’ятидесятниці. Успенський піст.

Мчч. Фотія та Аникити і багатьох із ними (305–306). Сщмч. Олександра, єп. Команського (III). Мчч. Памфіла та Капітона. Прмчч. Білогорських: Варлаама (Конопльова), Сергія (Вершиніна), Ілії (Попова), В’ячеслава (Косожиліна), Іоасафа (Сабанцева), Іоанна (Новоселова), Антонія (Арапова), Михея (Подкоритова), Віссаріона (Окулова), Матфея (Баннікова), Євфимія (Короткова), Варнави (Надєждіна), Димитрія Созінова, Савви Колмогорова, Гермогена (Бояришнєва), Аркадія (Носкова), Євфимія (Шаршилова), Маркела (Шавріна), Іоанна (Ротнова), Якова Старцева, Петра Рочева, Якова Данилова, Олександра Арапова, Феодора Бєлкіна, Петра, Сергія (Саматова) та Олексія Короткова(1918); сщмч. Василія Інфантьєвапресвітера (1918); сщмчч. Леоніда Бірюковича, Іоанна Нікольськогота Миколая Доброумова пресвітерів (1937). Сщмч. Павла Гордовського пресвітера (1919). Собор святих землі Житомирської.

Євангельські Читання

На літ.: – Ап.: 2Кор. 7:10-16 (зач. 184). Єв.: Мк. 2:18-22 (зач. 9).

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

Запитували Господа: чому учні Його не постять? Він відповідав: тому що ще не настав для них час. Потім образною промовою показав, що, взагалі, суворість зовнішнього подвижництва повинна відповідати оновленню внутрішніх сил духу. Насамперед зігрій дух ревності, а потім накладай на себе і суворі подвиги, бо в такому разі є в тобі внутрішня нова сила, здатна з користю витримати їх. Якщо ж, не маючи цієї ревності, візьмешся за подвиги, захоплюючись або тільки прикладом інших, або показністю подвижництва, то не на користь це буде.

 

Трохи ще протримаєшся в цій строгості, а потім послабиш і кинеш. І буде тобі ще гірше, ніж було раніше. Суворість без внутрішнього духу – те саме, що латка із сирцевого полотна на старому одязі, або вино нове в старих бурдюках. Заплата відпаде, і дірка робиться ще більшою, а вино прориває бурдюк, і саме пропадає, і бурдюк робить негожим. Це, втім, не означає, що суворі подвиги не придатні, а доноситься тільки, що треба починати їх у порядку. Треба зробити, щоб потреба в них йшла зсередини, щоб вони задовольняли серце, а не тіснили тільки зовні, як гніт.

Вас може зацікавити

23 жовтня 2019 року – календар з повчанням

Редактор Головний

28 лютого 2024 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Річниця загибелі Героя: клірик Волинської єпархії освятив меморіальну дошку полеглому воїну

Редактор Головний