0.1 C
Lutsk
Середа, 29 Листопад, 2023
Всі новини Календар

24 серпня 2023 року – календар з повчанням

Cедмиця 12 після П’ятидесятниці. Успенський піст.
Мчч. архідиякона Лаврентія, Сікста папи, Фелікісима та Агапіта дияконів, Романа, Римських (258). Блж. Лаврентія, Христа заради юродивого, Калузького (1515). Сщмч. В’ячеслава Закедського пресвітера (1918); сщмч. Афанасія Кислова пресвітера (1937). Друге знайдення і перенесення мощей прп. Савви Сторожевського, Звенигородського (1998).

Євангельські Читання

На літ.: – Ап.: 2Кор. 6:11-16 (зач. 182). Єв.: Мк. 1:23-28 (зач. 4).

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

Біс славив Спасителя, а Спаситель сказав йому: “замовкни і вийди” (Мк.1:25). Біси ніколи нічого не говорять і не роблять із доброю метою: завжди в них щось зле на думці. Так було і тут. Господь, не викриваючи підступів їхніх, одним словом припинив: “замовкни і вийди”. Не хотів Він довго вести мову з лукавим духом. Тут нам урок. Мало-мало що гарненьке вдасться комусь зробити, одразу підсідає біс і починає сурмити у вуха: ти такий і такий.

 

Не слухай і не входь у розмову з цим улесливим, а одразу навідріз скажи: “замовкни і вийди”; і слід його проведи зітханням і докором собі, і місце його окади скорботною молитвою. Він хоче породити зарозумілість і самопочуття, і з них потім роздмухати самовихваляння і марнославство, – всі такі помисли і почуття, які в духовному житті те саме, що злодії в життєвому побуті. Як ці, забравшись у дім, оббирають добро хазяйське, так і ті своїм укоріненням у душі все добре в ній нищать і геть викидають, так що нічого вже не залишається, за що потім похвалив би Господь.

Вас може зацікавити

31 жовтня – День пам’яті святого апостола та євангеліста Луки

Редактор Головний

18 вересня – день пам’яті прмч. Афанасія Брестського – поборника православ’я на Волині

Редактор Головний

Де в Біблії почитати про піст? Чи це просто традиція окремих церков?

Редактор Головний