23.2 C
Lutsk
Неділя, 16 Червень, 2024
Всі новини Календар

24 серпня 2022 року – календар з повчанням

Мч. архідиякона Євпла (304).

Мц. Сосанни діви і з нею Гаїя, папи Римського, Гавинія пресвітера, Клавдія, Максима, Препедигни, Олександра та Куфія (295–296). Прмчч. Феодора і Василія, Печерських, у Ближніх печерах (1098). Прп. Феодора, кн. Острозького, Печерського, в Дальніх печерах (близько 1483). Прп. Iоанна, затворника Святогірського (1867). Прмц. Рафаїли ігумені (1926). Знайдення мощей прп. Феофана Рихловського (2011).

Євангельські Читання

2 Кор., 173 зач., III, 4-11. Мф., 96 зач., XXIII, 29-39.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

СКІЛЬКИ МИЛОСТЕЙ ЯВИВ ГОСПОДЬ ІЄРУСАЛИМУ (ТОБТО ІУДЕЯМ)! І ВКІНЦІ-КІНЦІВ ЗМУШЕНИЙ БУВ СКАЗАТИ: “ЗАЛИШАЄТЬСЯ ДІМ ВАШ ПУСТИМ”. ВІДОМО ВСІМ, ЯКІ БУЛИ ВІД ЦЬОГО НАСЛІДКИ: ІУДЕЇ ДО ЦИХ ПІР БЕЗДОМНІ.

 

ЧИ НЕ БУВАЄ ПОДІБНОГО І З ДУШЕЮ? ТУРБУЄТЬСЯ ПРО НЕЇ ГОСПОДЬ І ВСІЛЯКО ЇЇ ВРАЗУМЛЯЄ; ПОКІРНА ІДЕ ВКАЗАНИМ ШЛЯХОМ, А НЕПОКІРНА ЗАЛИШАЄТЬСЯ У СВОЄМУ ПРОТИВЛЕННЮ БОЖОМУ ЗВАННЮ. АЛЕ ГОСПОДЬ НЕ ПОКИДАЄ І ЇЇ, А ЗАСТОСОВУЄ ВСІХ ЗАСОБІВ, ЩОБ ЇЇ ВРАЗУМИТИ.

 

ЗРОСТАЄ НАПОЛЕГЛИВІСТЬ; ЗРОСТАЄ І БОЖИЙ ВПЛИВ. АЛЕ ВСЬОМУ МІРА. ДУША ДОХОДИТЬ ДО ОЗЛОБЛЕННЯ І ГОСПОДЬ, БАЧАЧИ, ЩО ВЖЕ НІЧОГО БІЛЬШЕ ЗРОБИТИ З НЕЮ НЕ МОЖНА, ЗАЛИШАЄ ЇЇ У РУКАХ ПАДІННЯ СВОГО – І ГИНЕ ВОНА, ПОДІБНО ФАРАОНУ.

 

ОСЬ І ВІЗЬМИ КОЖЕН, КОГО БОРЮТЬ ПРИСТРАСТІ, СОБІ ЗВІДСИ УРОК, ЩО НЕ МОЖНА БЕЗКАРНО ПРОДОВЖУВАТИ ПОБЛАЖКУ ДО КІНЦЯ. ЧИ НЕ ПОРА ПОКИНУТИ, І НЕ ТІЛЬКИ СОБІ ВІДМОВЛЯТИ, А ЗРОБИТИ ВЖЕ РІШУЧИЙ ПОВОРОТ? АДЖЕ НІХТО НЕ МОЖЕ СКАЗАТИ, КОЛИ ПЕРЕСТУПИТЬ МЕЖУ. МОЖЛИВО, ОСЬ-ОСЬ І КІНЕЦЬ БОЖОМУ ДОВГОТЕРПІННЮ.

Вас може зацікавити

Православний молодіжнй фестиваль “Фавор”: священники і молодь визначали, що є справжнім Православ’ям

Редактор Головний

“Що є найважливішим для людини”: Відбувся Волинський молодіжній кінофорум 2021

Редактор Головний

Архіпастир прочитав третю частину покаянного канону у кафедральному соборі

Редактор Головний