-0.9 C
Lutsk
П’ятниця, 1 Грудень, 2023
Всі новини Календар

23 серпня 2022 року – календар з повчанням

Мчч. архідиякона Лаврентія, Сікста папи, Фелікісима та Агапіта дияконів, Романа, Римських (258).

Блж. Лаврентія, Христа заради юродивого, Калузького (1515). Сщмч. В’ячеслава пресвітера (1918); сщмч. Афанасія пресвітера (1937). Друге знайдення і перенесення мощей прп. Савви Сторожевського, Звенигородського (1998).

Євангельські Читання

2 Кор., 172 зач., II, 14 – III, 3. Мф., 95 зач., XXIII, 23-28.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

ОЧИСТИ ВНУТРІШНЄ, ЩОБ І ЗОВНІШНЄ БУЛО ЧИСТИМ. ЗОВНІШНЯ ПОВЕДІНКА У НАС ЗАВЖДИ МАЙЖЕ ГАРНА: БОЇМОСЯ СУДУ ЛЮДСЬКОГО І СТРИМУЄМО СЕБЕ.

 

ЯКЩО Ж І ЗОВНІШНЬО ВІДДАЮТЬСЯ ПОРОКАМ, ТО ЦЕ ВЖЕ КІНЕЦЬ; ЗНАЧИТЬ УСЯКИЙ СОРОМ ВЖЕ ВТРАЧЕНИЙ. АЛЕ ПРИ ВИПРАВЛЕННІ ВИДИМОЇ ПОВЕДІНКИ НЕ ЗАВЖДИ БУВАЄ ВИПРАВЛЕНИЙ ВНУТРІШНІЙ УСТРІЙ ДУМОК ТА ПОЧУТТІВ.

 

 

БО ТАМ ДАЄТЬСЯ ПОВНА СВОБОДА ДІЙ,  ЯКА ЗЗОВНІ І ЗАДОВОЛЬНЯЄТЬСЯ, НАСКІЛЬКИ ЦЕ МОЖЕ СТЕРПІТИ ЛЮДСЬКЕ ОКО І НАСКІЛЬКИ МОЖЛИВО ПРИХОВАТИ ВІД НЬОГО СВОЇ СПРАВИ. ТОЧНІСІНЬКО ЦЕ І ЯК ТРУНА РОЗФАРБОВАНА.

 

 

РАЗОМ З ТИМ ВНУТРІШНЯ НЕЧИСТОТА РОБИТЬ НЕЧИСТИМ І ЗОВНІШНЄ. ОЧИСТИ Ж ЦЕ ВНУТРІШНЄ, ТОДІ І ЗОВНІШНЄ СТАНЕ ЧИСТИМ І УВЕСЬ БУДЕШ ЧИСТИМ, СТАНЕШ ПОСУДОМ, ЯКИЙ ПРИДАТНИЙ НА ВСЯКЕ ДОБРЕ КОРИСТУВАННЯ ДОМОВЛАДИКИ.

 

ДИВИТИСЯ ПОТРІБНО НА ТЕ, ВІД ЧОГО ЦЕ ВНУТРІШНЄ ЗАЛИШАЄТЬСЯ ЗНЕХТУВАНИМ, АДЖЕ СМЕРТІ СОБІ НІХТО НЕ ХОЧЕ. ПРАВИЛЬНО, ВОРОГ ТРИМАЄ ТАКУ ДУШУ В СЛІПОТІ: ЩО ЦЕ НІЧОГО, АБИ ЛИШЕ ВИДИМИХ ГРІХІВ НЕ БУЛО, АБО НАВЧАЄ ВІДКЛАДАТИ НА ЗАВТРА ГОЛОВНУ СПРАВУ, МОВЛЯВ, ЗАВТРА ЗАЙМЕМОСЯ СЕРЙОЗНО СОБОЮ, ЯК СЛІД, А НИНІ НЕХАЙ ДУША НАСОЛОДИТЬСЯ ПРИСТРАСНИМИ ДУМКАМИ ТА МРІЯМИ, ЯКЩО НЕ СПРАВАМИ.

 

ПОБЕРЕЖЕМОСЯ, ЯК БИ НЕ ЗАСТАРІЛИ У ЦЬОМУ НАСТРОЇ І ЯК БИ ВИПРАВЛЕННЯ ДЛЯ НАС ТАК САМО НЕ СТАЛО НЕМОЖЛИВИМ, ЯК І ПЕРЕУЧУВАННЯ СТАРИКА.

Вас може зацікавити

Священики Волинської єпархії вшанували Героїв Небесної Сотні

Редактор Головний

13 грудня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Церковні богослужіння – це не тільки традиції, і вони не головне

Редактор Головний