Мчч. Фотія та Аникити і багатьох із ними (305–306).
Сщмч. Олександра, єп. Команського (III). Мчч. Памфіла та Капітона. Прмчч. Білогорських: Варлаама, Сергія, Ілії, В’ячеслава, Іоасафа, Іоанна, Антонія, Михея, Віссаріона, Матфея, Євфимія, Варнави, Димитрія, Савви, Гермогена, Аркадія, Євфимія, Маркела, Іоанна, Якова, Петра, Якова, Олександра, Феодора, Петра, Сергія та Олексія (1918); сщмч. Василія пресвітера (1918); сщмчч. Леоніда, Іоанна та Миколая пресвітерів (1937). Сщмч. Павла пресвітера (1919). Собор святих землі Житомирської.
Євангельські Читання
Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
У ЄВАНГЕЛІЇ, ЯКЕ СЬОГОДНІ МИ ЧУЄМО У ХРАМАХ, Є ТАКІ СЛОВА: “ТОЙ, ХТО
ВИТЕРПИТЬ ДО КІНЦЯ, СПАСЕТЬСЯ”.
АЛЕ НЕ ВСЯКИЙ, ХТО ТЕРПИТЬ, СПАСЕТЬСЯ, А ТІЛЬКИ ТОЙ, ХТО ТЕРПИТЬ НА ШЛЯХУ ГОСПОДНЬОМУ.
НА ТЕ І ЖИТТЯ ЦЕ, ЩОБ ТЕРПІТИ, І КОЖЕН ЩО-НЕБУДЬ ТЕРПИТЬ І ТЕРПИТЬ ДО КІНЦЯ. АЛЕ ТЕРПІННЯ НЕ ЙДЕ НА КОРИСТЬ, ЯКЩО ВОНО НЕ БУВАЄ ЗАРАДИ ГОСПОДА ТА СВ. ЄВАНГЕЛІЯ ЙОГО.
СТАНЬ НА ШЛЯХ ВІРИ ТА ЗАПОВІДЕЙ ЄВАНГЕЛЬСЬКИХ; ПРИЧИН ДЛЯ ТЕРПІННЯ СТАНЕ БІЛЬШЕ, АЛЕ ТЕРПІННЯ З ТІЄЇ ХВИЛИНИ ПОЧНЕ ПЛОДОНОСИТИ ВІНЦІ, І ТЕ ТЕРПІННЯ, ЯКЕ ДО ЦИХ ПІР БУЛО ПУСТИМ, СТАНЕ ПЛОДОНОСНИМ.
ЯКИМ ОСЛІПЛЕННЯМ ОТОЧУЄ НАС ВОРОГ, ЩО ТІЛЬКИ ТЕ ТЕРПІННЯ СТАЄ ТЯЖКИМ ТА НЕСТЕРПНИМ, ЯКЕ ТРАПЛЯЄТЬСЯ НА ШЛЯХУ ДОБРА, А ТЕ, ЯКЕ ВІН САМ НАКЛАДАЄ НА ВСІ, ХТО ВІДДАЄТЬСЯ ПРИСТРАСТЯМ, ВИГЛЯДАЄ ЛЕГКИМ ТА НІЧОГО НЕ ВАРТІСНИМ, ХОЧА ВОНО ТЯЖЧЕ ЗА ТЕ, ЯКЕ НЕСУТЬ ВСІ, ХТО БОРЕТЬСЯ З ПРИСТРАСТЯМИ ТА ПРОТИВЛЯТЬСЯ ВОРОГОВІ!
А МИ СЛІПІ, І НЕ БАЧИМО ЦЬОГО… ПРАЦЮЄМО, ТЕРПИМО І ВИБИВАЄМОСЯ З СИЛ ЗАРАДИ ВОРОГА НА СВОЮ Ж СМЕРТЬ.