Неділя 23-а після П’ятидесятниці. Глас 6. |
Посту немає.
|
Вмч. Мини (304). Мч. Віктора і мц. Стефаниди (II). Мч. Вікентія (304). Прп. Феодора Студита, спов. (826). Блж. Максима, Христа ради юродивого, Московського чудотворця (1434).
Мч. Стефана Дечанського (бл. 1336) (Серб.). Прп. Мартирія Зеленецького (1603).
Сщмч. Євгенія пресвітера (1937).
Євангельські Читання
Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
Тому, хто питав, як спастися, Господь зі Своєї сторони запитав: “у законі що написано? Як читаєш?” Цим Він показав, що за вирішенням всіх непорозумінь треба звертатися до слова Божого.
А щоб і самих непорозумінь не було, краще всього завжди читати Божественне Писання з увагою, роздумами, співчутливо, із зіставленням до свого життя та виконанням того, що стосується думок – в думках, що стосуються почуттів – у почуттях та розташування, що стосуються справ – у справах.
Той, хто слухає слово Боже, збирає світлі поняття про все, що у нього, і що близько і що вище його: з’ясовує своє зобов’язальне ставлення на всі випадки життя, і святі правила, як дорогоцінний бісер, нанизує на нитку совісті, яка потім точно вказує, як коли вчинити, щоб було угодно Господу, приборкує пристрасті, на які читання слова Божого діє завжди заспокійливо.
Яка би не хвилювала тебе пристрасть, почни читати слово Боже і вона буде ставати все тихішою і тихішою, а в кінці і зовсім вгамується. Багатий веденням слова Божого має над собою стовп хмарний, який керував ізраїльтянами у пустелі.