7.2 C
Lutsk
Четвер, 18 Квітень, 2024
Календар

24 квітня 2020 року – календар з повчанням

Світла седмиця – загальниця. 
Посту немає.

Ікони Божої Матері “Живоносне Джерело”. Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомСщмч. Антипи, єп. Пергама Асійського (бл. 68).

Мчч. Прокеса та Мартиніана (бл. 67). Прп. Фармуфія (IV). Прп. Іоанна, учня прп. Григорія Декаполита (IX). Прпп. Якова Железноборовського (1442) та Якова Брилівського, сподвижника його (XV). Свт. Варсонофія, єп. Тверського (1576). Свт. Каліника Черникського (1868) (Рум.).

Сщмч. Миколая пресвітера (1938).

Євангельські Читання

Діян., 7 зач., III, 1-8. Ін., 7 зач., II, 12-22. Богородиці: Флп., 240 зач., II, 5-11. Лк., 54 зач., X, 38-42; XI, 27-28.

Після літургії, за звичаєм, звершується мале освячення води. 

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

Є у святих отців похвала кільком людям, які славилися своїм християнським життям, і вона полягала у тому, що вони воскресли раніше загального воскресіння. У чому ж таємниця такого життя?

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

У тому, що вони засвоїли собі характерні риси життя після воскресіння, як вони вказуються у слові Божому, і робили їх якіснішими у собі. Майбутнє життя полягає у відволіканні від усього плотського: там не одружуються, не зазіхають, – не будуть там споживати мертву їжу, і саме тіло сприймуть духовне.

 

Отож, хто живе відречено від усього плотського, той приймає у собі або повертає у себе елементи майбутнього після воскресіння життя. Дійди до того, щоб у тебе завмерло все плотське, і станеш воскреслим перед майбутнім воскресінням. Шлях до цього вказує апостол, коли говорить: “поступайте по духу, и вы не будете исполнять вожделений плоти” (Гал. 5, 16). І переконує, що цим шляхом напевно можна досягнути очікуваного: “сеющий, говорит он, в дух от духа пожнет жизнь вечную” (Гал. 6, 8).

Вас може зацікавити

10 червня 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний

9 травня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний

13 січня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний