16.6 C
Lutsk
Субота, 27 Липень, 2024
Проповіді

Проповідь у день пам’яті чудотворної ікони «Живоносне джерело»

Во ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа!
Христос Воскрес!

У ці радісні пасхальні дні, п’ятницю Світлої седмиці Свята Церква присвячує Божій Матері, святкуючи на честь Її чудотворної ікони, іменованої «Живоносне джерело». Святкування це відбувається по щирій любові християн до Пречистої Божої Матері.

Пам’ять про велике цілюще джерело, що знаходиться у граді Константинополі, відображене не тільки в традиції церковного іконопису, але і в нашому церковному календарі. На околиці Константинополя, недалеко від кріпосної стіни, було джерело, і люди помітили, що ті, хто з молитвою притікає до нього і черпає воду, отримує зцілення. У V столітті імператор Лев побудував над джерелом монастир і назвав цю обитель «Живоносне Джерело».

За безліч Божественної любові і ласки, які Богородиця виливає світу, свята Церква називає Її нині «Живоносне Джерело». Як природне джерело виливає воду, що омиває людину, втамовує спрагу, так і Пресвята Діва виливає світу Воду Живу — Христа Спасителя, Який омив нашу скверну і втамував спрагу всієї землі і всього людства, що знемагають під тягарем гріха, прокляття і смерті.

Сьогодні прославляються Божа Матір і Божественний Син, прославляється сила слова Божого, а одночасно і сила благодаті, яка присутня в цьому слові і присутня в Церкві через Воскресіння Спасителя. В цей день ми звершуємо чин освячення води — як знамення того, що слово Боже підтверджується благодаттю, як знамення того, що слово Боже постійно зміцнюється й підтримується у свідомості людей силою Божественною. І сьогодні наша молитва про те, щоб сучасники наші відкрили свій розум, серце назустріч цьому слову і, втілюючи його в життя, могли усвідомити, наскільки великою є сила Божа, що міститься в цьому слові. І проголошуючи велику вість про Воскресіння Спасителя, ми одночасно затверджуємо силу слова і силу благодаті Божої, якими й спасається світ.

Прославимо ж нині Царицю Небесну. Попросимо у Неї материнського заступництва, попросимо милостей, які Вона щедро виливає всім прохаючим ЇЇ: Пресвята Богородице, спадоби нас завжди причащатися від Твого Живоносного Джерела, навчи нас любити Сина Твого і творити волю Його, допоможи нам назавжди зберегти радість Його Воскресіння і прийми нас разом з Ангелом співаючих Тобі: “Чистая Дево, радуйся! И паки реку: радуйся! Твой Сын воскресе тридневен от гроба и мертвыя воздвигнувый, людие, веселитеся”. Амінь.

Ієрей Володимир Андрійчук,

настоятель Свято – Михайлівського храму села Білосток

(Білостоцький благочинний округ)

Вас може зацікавити

Проповідь у день пам’яті Великомучениці Катерини

Редактор Головний

Хто живе у Православній вірі, той має дуже велику благодать. ПРОПОВІДЬ

Редактор Головний

Віра в серці народжується від справ, – Блаженніший митрополит Онуфрій. ВІДЕО

Редактор Головний