9.6 C
Lutsk
Середа, 24 Квітень, 2024
Календар

2 липня 2020 року – календар з повчанням

Седмиця 4-та після П’ятидесятниці. Глас 2.
Петрів піст.
Дозволяється риба.

Совершается служба с полиелеемАпостола Іуди, брата Господнього (біл. 80). Совершается служба с полиелеемСвт. Іова, патріарха Московського і всієї Русі (1607). Совершается служба с полиелеемСвятителя Іоанна (Максимовича) архієпископа Шанхайського та  Сан-Франциського, Чудотворця (1966).

Мч. Зосіми (біл. 89-117). Прп. Паїсія Великого (V). Прп. Іоаннасамітника (VI). Прп. Варлаама Пінежського, Важського, Шенкурського (1462). Прп. Паїсія Хілендарського, Болгарського (XVIII) (Болг.).

Євангельські Читання

Утр. – Ін., 67 зач., XXI, 15-25 . Літ. – Рим., 106 зач., XI, 13-24. Мф., 43 зач., XI, 27-30. Ап.: Іуд., 77 зач., I, 1-10. Ін., 48 зач. (від полу́), XIV, 21-24.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

“Прийдіть до Мене, всі струджені та обтяжені, і Я заспокою вас”. Підемо ж всі слідом за Господом, яким кличе нас! Але наперед треба відчути, що нам тяжко відчути, тобто, що у нас гріхів багато, і гріхи ці тяжкі. Від цього почуття народиться потребність шукати собі полегшення. Віра вкаже тоді нам єдиний прихисток у Господі Спасителеві, і кроки наші самі собою направляться до Нього.

Душа, яка забажає позбутися гріхів, знає, що сказати Господу: “візьми тягар від мене тяжкий, гріховний, а я візьму ярмо Твоє благе“. І буває так: Господь прощає гріхи, а душа починає ходити у заповідях Його. І заповіді – ярмо, і гріхи – тягар. Але порівнявши те й інше, душа знаходить, що ярмо заповідей легке, як перо, а тягар гріхів тяжкий, як гора.

Не будемо боятися ж охотно прийняти ярмо Господнє благе та тягар Його легкий! Так тільки, а не інакше, можемо здобути спокій душам нашим.

Вас може зацікавити

4 жовтня 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний

7 червня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

30 вересня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний