11.1 C
Lutsk
Неділя, 25 Жовтень, 2020
Календар

23 вересня 2020 року – календар з повчанням

Седмиця 16-та після П’ятидесятниці. Глас 6.
День пісний.
Дозволяється їжа з олією.

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомМцц. МинодориМитродори і Німфодори (305-311).

Апп. від 70-ти АпеліяЛукія і Климента (I). Мч. Варипсава (II). Блгв. цариці грецької Пульхерії (453). Свтт. Петра і Павла, єпископів Нікейських (IX). Прп. Павла Послушливого, Печерського (XIII-XIV). Прп. кн. Андрія, у чернецтві Іоасафа, Спасокубенського (1453). Собор Липецьких святих.

Сщмчч. Ісмаїла, Євгенія, ІоаннаКонстантинаПетраВасиліяГлібаВасилія, ІоаннаПетра, МиколаяПалладія пресвітерів и прмчч. Мелетія і Гавриїла, мч. Симеона, мц. Татіани (1937). Сщмч. Уара, єп. Липецького (1938).

Євангельські Читання

Гал., 214 зач., VI, 2-10. Мк., 29 зач., VII, 14-24.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

“З серця виходять лихі думки, душогубства, перелюби, розпуста, крадіж, неправдиві засвідчення, богозневаги”. Тут перераховані ходячі гріхи, але і всі інші, великі та малі, які виходять з серця, і вид, у якому вони виходять, – помисли злі.

Перше насіння зла впаде на думку зробити те і те. Чому і як впаде? Частину цих впадінь можна пояснити законами сполучень ідей та образів, але тільки частину. Інша більш значна частина відбувається від роздратування пристрастей. Коли пристрасть живе у серці, то не може не вимагати задоволення. Ця вимога виявляється через позив на те та інше; з позивом ж з’єднаний предмет той чи інший. Звідси і думка: “а ось що треба зробити”.

Тут те ж відбувається, що, наприклад, при голоді: хто відчув голод, відчуває позив на їжу; з позивом приходить на думку і сама їжа; звідси – дістати те або те і з’їсти. Третя, можливо, більш об’ємна частина виходить від нечистих сил. Ними переповнене повітря, і вони стаями знаходяться біля людей, і всякий по роду своєму розсіває навколо себе дію на дотик до лиця. Зле летить від них, як іски від розпеченого заліза. Де зручно прилаштуватися, там і залишається іскра, і з нею і думка про злу справу.

Цим, а не чимось іншим, можна пояснити помисли злі, які зароджуються невідомо чому. Закон один: прийшов злий помисл – відкинь та справі кінець. Не відкинеш у першу хвилину, в другу буде складніше, в третю – ще складніше, а тут і не помітиш, як народиться співчуття, бажання, вирішення і засоби з’являться… ось гріх і під руками. Перше противлення злим помислам – тверезість та бодрість з молитвою.

Вас може зацікавити

10 січня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний

10 липня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний

19 травня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний