10.1 C
Lutsk
Середа, 24 Квітень, 2024
Всі новини Календар

3 жовтня 2022 року – календар з повчанням

Совершается служба на шестьВмч. Євстафія Плакіди, жінки його Феопістії та чад їхніх Агапія і Феопіста (бл. 118). Совершается служба со славословиемМчч. та сповв. Михаїла, кн. Чернігівського, і боярина його Феодора, чудотворців (1245).

Прп. і блгв. кн. Олега Брянського (бл. 1285).

Сщмчч. Феоктиста та Олександра пресвітерів (1937). Блгв. кн. Іоанна Путивльського (ХІІІ)

Євангельські Читання

Єф., 219 зач., I, 22 – II, 3. Лк., 10 зач., III, 19-22. Мчч.: Ін., 52 зач., XV, 17 – XVI, 2 . Вмч.: Єф., 233 зач., VI, 10-17. Лк., 106 зач., XXI, 12-19.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

ІРОД – ОБРАЗ РОЗДРАТОВАНОГО САМОЛЮБЦЯ, ВІД ТУРБУВАННЯ СОВІСТІ ВИКРИТТЯМИ ПРАВДИ, ЩО БАЖАЄ ПОЗБУТИСЯ ЦІЄЇ НЕПРИЄМНОСТІ НАСИЛЬСТВОМ.

 

ІОАНН ПРЕДТЕЧА – ОБРАЗ ПРАВДИ, ЩО ГОНИМА САМОЛЮБСТВОМ, КОЛИ ВОНА ВОЛОДІЄ ЗАСОБАМИ ДЛЯ ТОГО. ЯК НЕ ПОМ’ЯКШУЙ ПРАВДИ ПОБЛАЖЛИВІСТЮ ТА ЗВОРОТАМИ МОВИ, ЯКІ МОЖЕ ТІЛЬКИ ВИГАДУВАТИ НІЖНІСТЬ ЛЮБОВІ, ЩО НЕ БАЖАЄ ІНШОМУ ПРИНОСИТИ СЕРЦЮ СКОРБОТИ, ОБРАЗ ПРАВДИ ПОСТАНЕ ПЕРЕД ОЧИМА СОВІСТІ, І ТАМ, ВСЕРЕДИНІ, ПІДНІМЕ ХВИЛЮ ВИКРИТТЯ.

 

САМІСТЬ НЕДАЛЕКОВИДНА І НЕ МОЖЕ РОЗРІЗНИТИ, ЩО ВИКРИТТЯ НЕ ЗЗОВНІ, А ВСЕРЕДИНІ, І ВСІЄЮ СВОЄЮ СИЛОЮ ПОВСТАЄ НА ЗОВНІШНЬОГО ВИКРИВАЧА. ЗАГОРОДИВШИ ЙОМУ УСТА, ВОНА СПОДІВАЄТЬСЯ ЗАГЛУШИТИ І ВНУТРІШНІЙ ГОЛОС.

 

НЕ ВСТИГАЄ, ОДНАК; НЕ ТУДИ ЗВЕРТАЄТЬСЯ ТУРБОТА. ТРЕБА СОВІСТЬ УМИРОТВОРИТИ; ТОДІ, СКІЛЬКИ Б НЕ БУЛО ЗОВНІШНІХ ВИКРИВАЧІВ, СВІТУ ВНУТРІШНЬОГО ВОНИ НЕ ПОРУШАТЬ, А ХІБА ТІЛЬКИ ЗАГЛИБЛЯТЬ ЙОГО, ЗМУСИВШИ ЗІБРАТИ ВСЕРЕДИНІ ЗАСПОКІЙЛИВІ ПЕРЕКОНАННЯ, – ВІРУ У РОЗІП’ЯТОГО ГОСПОДА, ЩИРІСТЬ ПОКАЯННЯ ТА СПОВІДІ, І ТВЕРДІСТЬ РІШЕННЯ НЕ РОБИТИ НІЧОГО ПРОТИ СОВІСТІ.

 

ОСЬ КУДИ ЗВЕРНИСЬ, А ІОАННІВ ВСІХ НЕ ПЕРЕСАДИТИ У ТЕМНИЦІ; БО СЛОВО ПРАВДИ БОЖОЇ ВСЮДИ ХОДИТЬ ЗЕМЛЕЮ, І ВСЯКЕ З НИХ ДЛЯ ТЕБЕ ІОАНН – ВИКРИВАЧ.

Вас може зацікавити

7 січня 2024 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Загинув через мінно-вибухову травму: на Ківерцівщині клірики єпархії звершили Чин поховання воїна

Редактор Головний

13 грудня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний