20.3 C
Lutsk
Понеділок, 15 Липень, 2024
Всі новини Календар

18 жовтня 2021 року – календар з повчанням

Седмиця 18-а після П’ятидесятниці. Глас 8.
Посту немає.

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомМц. Харитини  (304). Совершается служба с полиелеемСщмч. Діонисія, єп. Александрійського (264-265). Мц. Мамелхви  Персидської (бл. 344). Прп. Григорія Хандзойського (861) (Груз.). Прпп. Даміана, пресвітера, цілителя (1071), Ієремії  (бл. 1070) і Матфія (бл. 1085) прозорливих, Печерських. Прп. Харитини , кн. Литовської, що у Новгороді подвизалася (1281).

Прп. Гавриїла спов. (1959).

Свтт. Московських ПетраФеогноста, ОлексіяКипріанаФотія, Іони Геронтія, ІоасафаМакарія, Пилипа, Іова, ЄрмогенаТихонаПетраФіларета, Іннокентія і Макарія.

Євангельські Читання

Утр. – Ін., 36 зач., X, 9-16. Літ. – Єф., 227 зач., IV, 25-32. Лк., 25 зач., VI, 24-30. Свтт.: Євр., 335 зач., XIII, 17-21. Мф., 11 зач., V, 14-19.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

ГОРЕ БАГАТИМ, СИТИМ, ТИМ, ХТО СМІЄТЬСЯ ТА ВИХВАЛЯЄТЬСЯ; НАВПАКИ, БЛАГО ТИМ, ХТО ТЕРПИТЬ ВСЯКИЙ НАКЛЕП, ПОБОЇ, ПОГРАБУВАННЯ, НАСИЛЬСТВО – УСЕ, ЩО ЗОВСІМ НАПЕРЕКІР ТОМУ, ЯК ЗАЗВИЧАЙ СУДЯТЬ ТА ВІДЧУВАЮТЬ ЛЮДИ.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

ДУМКИ БОЖІ ЗНАХОДЯТЬСЯ ВІД ДУМОК ЛЮДСЬКИХ, ЯК НЕБО ВІД ЗЕМЛІ. АЛЕ І ЯК ПО-ІНШОМУ. МИ У ВИГНАННІ, І ВИГНАНЦЯМ НЕ ДИВНІ ОБРАЗИ. МИ ПІД ЄПІТИМІЄЮ, ЄПІТИМІЯ І ПОЛЯГАЄ У ПОЗБАВЛЕННЯХ ТА ТРУДІ. МИ ХВОРІ: А ХВОРИМ КОРИСНІШІ ГІРКІ ЛІКИ.

 

І САМ СПАСИТЕЛЬ УСЕ СВОЄ ЖИТТЯ НЕ МАВ ДЕ ГОЛОВУ СХИЛИТИ І ЗАКІНЧИВ ЙОГО НА ХРЕСТІ. ЧОМУ Ж ТОДІ МАЄ БУТИ КРАЩЕ ЙОГО ПОСЛІДОВНИКАМ?

 

ДУХ ХРИСТА – ЦЕ ДУХ ГОТОВНОСТІ УСЕ ТЕРПІТИ ТА З БЛАГОЮ ДУШЕЮ НЕСТИ ВСЕ СКОРБОТНЕ. УТІШНІСТЬ, ГОНОР, ПИШНІСТЬ, ДОСТАТОК – ЦЕ ВСЕ ЧУЖЕ ДЛЯ ЙОГО ШУКАНЬ ТА СМАКІВ. ШЛЯХ ЙОГО ЛЕЖИТЬ ЧЕРЕЗ БЕЗПЛІДНУ ТА БЕЗРАДІСНУ ПУСТЕЛЮ. ЗРАЗОК – СОРОКАЛІТНЄ МАНДРУВАННЯ ІЗРАЇЛЬТЯН ПУСТЕЛЕЮ.

 

ХТО Ж СЛІДУЄ ЦИМ ШЛЯХОМ? КОЖЕН, ХТО ЗА ПУСТЕЛЕЮ БАЧИТЬ ХАНААН, ЯКИЙ КИПИТЬ МЕДОМ ТА МОЛОКОМ. ПІД ЧАС МАНДРУВАННЯ СВОГО І ВІН ОТРИМУЄ МАННУ, АЛЕ НЕ ВІД ЗЕМЛІ, А З НЕБА, НЕ ТІЛЕСНУ, А ДУХОВНУ. ВСЯ СЛАВА – ВСЕРЕДИНІ.

Вас може зацікавити

Голова просвітницького відділу єпархії привітав учасників етнофестивалю “Великдень у Луцьку” з Пасхою

Редактор Головний

У день свята Похвали Божої Матері архієпископ Нафанаїл звершив Божественну літургію у кафедральному соборі. ФОТО

Редактор Головний

21 вересня 2020 року – православний календар

Редактор Головний