19.4 C
Lutsk
Середа, 12 Червень, 2024
Всі новини Календар

23 грудня 2021 року – календар з повчанням

Седмиця 27-а після П’ятидесятниці. Глас 1.
Різдвяний піст.

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомМчч. Мини, Єрмогена і Євграфа (бл. 313). Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомСвт. Іоасафа, єп. Белгородського (1754).

Мч. Гемела Пафлагонянина (бл. 361). Прп. Фоми (бл. 886-912). Блж. Іоанна  (1503) і батьків його блжж. Стефана (1446) та  Ангеліни, правителів Сербських.

Сщмчч. Якова й Олександра пресвітерів, сщмч. Євграфа пресвітера і сина його мч. Михаїла (1918). Сщмчч. Анатолія, Олександра, ЄвгеніяКонстантина, Миколая пресвітерів, і з ними мчч. Петра, ЄвсевіяМихаїлаДорофеяЛаврентіяГригорія і мцц. Олександри і Татіани (1937). Сщмч. Михаїла пресвітера (1937). Прмч. Сергія (1937). Сщмч. Миколая та Олексія пресвітерів (1938). Свв. Анни та Татіани спов. (1948). Св. Фекли спов. (1954). Прп. Анни спов. (1958).

Євангельські Читання

Утр. – Ін., 36 зач., X, 9-16 . Літ. – 1 Тим., 289 зач., VI, 17-21. Лк., 107 зач., XXI, 28-33. Свт.: Євр., 318 зач., VII, 26 – VIII, 2. Ін., 36 зач., X, 9-16. Мчч.: Єф., 233 зач., VI, 10-17. Лк., 106 зач., XXI, 12-19 .

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“ДИВІТЬСЯ Ж ЗА СОБОЮ, ЩОБ СЕРЦЯ ВАШІ НЕ ТЯЖІЛИ ОБ’ЇДАННЯМ ТА П’ЯНСТВОМ І ТУРБОТАМИ ЖИТТЄВИМИ, І ЩОБ ДЕНЬ ТОЙ НЕ ЗАСТАВ ВАС ЗНЕНАЦЬКА”. “ДЕНЬ ТОЙ” – ЙДЕТЬСЯ ПРО ОСТАННІЙ ДЕНЬ СВІТУ АБО КОЖНОГО З НАС, ЯКИЙ ПРИХОДИТЬ, ЯК ЗЛОДІЙ, ТА ЗАХОПЛЮЄ, ЯК СІТЬ; ТОМУ І НАКАЗУЄ ГОСПОДЬ: “ТОЖ ПИЛЬНУЙТЕ КОЖЕН ЧАС ТА МОЛІТЬСЯ”.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

А ОСКІЛЬКИ Ж СИТІСТЬ ТА БАГАТОТУРБОТНІСТЬ – ПЕРШІ ВОРОГИ БДІННЯ ТА МОЛИТВИ, ТО НАПЕРЕД ЩЕ ВКАЗАНО, ЩОБ НЕ ДОПУСКАТИ СЕБЕ ДО ОБТЯЖЛИВОСТІ ЇЖЕЮ, ПИТТЯМ ТА ПЕЧАЛЯМИ ЖИТТЄВИМИ. ХТО ПОЇВ, ПОПИВ, ПОВЕСЕЛИВСЯ, СПАТИ – ВИСПАВСЯ І ЗНОВУ ЗА ТЕ Ж, У ТАКОГО ЯКОМУ БУТИ БДІННЮ? ХТО І ДЕНЬ І НІЧ ЗАЙНЯТИЙ ОДНИМ ЖИТТЄВИМ, ХІБА ТОМУ ДО МОЛИТВИ?

 

“ЩО Ж, СКАЖЕШ, РОБИТИ? БЕЗ ЇЖІ НЕ МОЖНА; І ЇЇ ТРЕБА ЗДОБУТИ. ОСЬ І ТУРБОТА”. АЛЕ ГОСПОДЬ НЕ СКАЗАВ: НЕ ПРАЦЮЙ, НЕ ЇЖ, НЕ ПИЙ, “ЩОБ НЕ ОБТЯЖИТИ” СЕРЦЕ ВАШЕ ЦИМ. РУКАМИ ПРАЦЮЙ, А СЕРЦЕ ТРИМАЙ ВІЛЬНИМ; ЇСТИ – ЇЖ, АЛЕ НЕ ОБТЯЖУЙ СЕБЕ ЇЖЕЮ; І ВИНА ВИПИЙ, КОЛИ ПОТРІБНО, АЛЕ НЕ ДОПУСКАЙ ДО ПОМУТНІННЯ ГОЛОВИ ТА СЕРЦЯ.

 

РОЗДІЛИ ЗОВНІШНЄ ТВОЄ ВІД ВНУТРІШНЬОГО Й ОСТАННЄ ЗРОБИ СПРАВОЮ ТВОГО ЖИТТЯ, А ПЕРШЕ – ТАК СОБІ: ТАМ БУДЬ УВАЖНИМ І СЕРЦЕМ, А ТУТ ТІЛЬКИ ТІЛОМ, РУКАМИ, НОГАМИ ТА ОЧИМА: “БУДЬТЕ ПИЛЬНИМИ ТА ВЕСЬ ЧАС МОЛІТЬСЯ”, ЩОБ СПОДОБИТИСЯ ВІДВАЖНО СТАТИ ПЕРЕД СИНОМ ЛЮДСЬКИМ.

 

ЩОБ СПОДОБИТИСЯ ЦЬОГО, ТРЕБА ЩЕ ТУТ, У СВОЄМУ ЖИТТІ, ВЛАШТУВАТИСЯ ПЕРЕД ГОСПОДОМ, А ДЛЯ ЦЬОГО ОДИН ЗАСІБ – ЩИРА МОЛИТВА У СЕРЦІ, ЯКА ЗВЕРШУЄТЬСЯ РОЗУМОМ. ХТО ТАК НАЛАШТУЄТЬСЯ – ДЛЯ ТОГО НЕ ПРИЙДЕ “ДЕНЬ ТОЙ” ЗНЕНАЦЬКА.

Вас може зацікавити

Митрополит Нафанаїл очолив святкування з нагоди престольного свята Волинської духовної семінарії

Редактор Головний

Проповідь у неділю 32-у після П’ятидесятниці, про зцілення сліпого

Редактор Головний

Що потрібно знати про молитву «Отче наш»

Редактор Головний