22.2 C
Lutsk
Понеділок, 20 Травень, 2024
Календар

18 лютого 2020 року – календар з повчанням

Седмиця м’ясопусна. Глас 2.
Посту немає.

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомМц. Агафії   (251). Совершается служба со славословиемСвт. Феодосія, архієп. Чернігівського (1696).

Мц. Феодулії та мчч. ЕлладіяМакарія і Євагрія (бл. 304).

Мч. Миколая (1918). Мч. Михаїла, прмц. Олександри (1942).

Єлецької-Чернігівської (1060), Сицилійської, або Дивногірської (1092), та іменованої  “Віднайдення загиблих” (XVII) ікон Божої Матері.

Євангельські Читання

1 Ін., 72 зач., III, 10-20. Мк., 64 зач., XIV, 10-42 .

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

Св. Петро з яким пізнесенням переконував, що не відречеться Господа; а коли дійшло до справи, відрікся від Нього, і ще й тричі.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

Такою є неміч наша! Не будь самонадіяний же, і, вступаючи у середовище ворогів, на Господа покладай всю надію, щоб здолати їх. На те і попущено було таке падіння для такої людини, щоб після неї вже ніхто не зарікався сам собою виправити щось добре або здолати якогось ворога, внутрішнього або зовнішнього.

 

Однак, надіятися на Господа надійся, але і своїх рук не опускай. Допомога від Господа приходить на наші зусилля і, з’єднуючись з ними, робить їх сильними. Не буде цих зусиль, не буде на що зійти допомозі Божій, вона і не зійде. Але знову ж таки, буде у тобі самонадіяння і, відповідно, відсутність потреби шукати допомоги, – вони знову не зійде. Приймається вона серцем. Серце же відкривається для прийняття потреби. Тому те та інше треба. Боже, допоможи! але і сам ти не лежи.

Вас може зацікавити

8 червня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний

15 вересня 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний

20 жовтня 2019 року – календар з повчанням

Редактор Головний