23.3 C
Lutsk
Четвер, 11 Серпень, 2022
Волинська єпархія Всі новини Документи

Суддя Волинського окружного адміністративного суду заявив собі самовідвід у справі про незаконну заборону УПЦ

Нагадаємо, що клірик Волинської єпархії протоієрей Валерій Пилипчук та прихожанка Української Православної Церкви Марія Михайлівна Семенюк звернулися з відповідним позовом до Волинського окружного адміністравного суду.

Проте суддя Волинського окружного адміністративного суду заявив собі самовідвід у справі про визнання протиправним рішення Городищенської сільської ради щодо заборони діяльності УПЦ на території цієї територіальної громади.

Відповідну ухвалу суддя виніс 8 липня 2022 року.

Свої дії суддя мотивує тим, що Городищенська сільська рада є місцем його проживання, там же проживають його родичі, які є членами різних релігійних громад – як Української Православної Церкви, так і Православної церкви України.

«Відтак, суддя не може брати участі в розгляді адміністративної справи і підлягає відводу (самовідводу) за наявності інших обставин, які викликають сумнів у неупередженості або об’єктивності судді», – йдеться в ухвалі, розміщенній на офіційному інтернет-сайті Судова влада України.

Ми не будемо давати оцінку самовідводу судді, залишимо це на розсуд читача.

Принагідно ж нагадаємо, що ця справа є однією з перших справ, які розглядаються судом в Україні.

Сподіваємося, що наступний суддя, якому буде розподілена ця справа, не знайде підстав для самовідводу і відкриє провадження у справі.

Вас може зацікавити

Проповідь у неділю 16-у після П’ятидесятниці

Редактор Головний

Коротко про Великий Покаянний канон преподобного Андрія Критського

Редактор Головний

24 липня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний