13.9 C
Lutsk
Субота, 30 Вересень, 2023
Всі новини Основи православ'я Публікації

Як належним чином підготувати себе до зустрічі Різдва Христового?

Не можна одночасно і готуватися до прийдешнього його святкування, і веселитися по-світському.

Передусім, ми повинні щоденно згадувати про наближення Дня, коли таємничо на землі в лиці Немовляти явився Сам Син Божий. Подумки дивлячись на Вифлеєм, ми повинні зрозуміти, якими дрібними та незначними є всі наші щоденні справи порівняно з величчю події, яка настане. Тож, готуючи себе до неї, ми повинні вигнати з серця свого всяку злобу, всяку недоброзичливість, старатися бути доброзичливими навіть до тих, з ким ми розійшлися та чию поведінку не схвалюємо. Згадаємо, що добрі батьки люблять і дітей неслухняних, хоча і карають іноді їх, а всі ми – діти Отця Небесного.

Нам потрібно дотримуватися посту, який встановлений Церквою. З його допомогою ми стримуємо свої пристрасті, утримуючись як від недозволеної постом їжа, так і від веселощів. Ні в якому разі не повинні порушувати піст і тоді, коли у якихось місцях частина населення уже по-своєму відзначає свято Різдва Христового.

Іісус Христос народився не два рази, а лише один раз. Він народився від Діви Марії. Не можна одночасно і готуватися до прийдешнього його святкування, і веселитися по-світському, нехтуючи переданням та уставом Церкви!

Це не святкування Христового пришестя на землю, а задоволення свого бажання весело провести час, що не принесе нам ніякої користі.

Будемо старатися підготуватися до того Дня, коли пролунає “Рождество Твое, Христе Боже наш, возсия мирови свет разума” і тоді відчуємо радість Різдвяну, душа наша доторкнеться до Вифлеєму та серце наше духовне прийме у себе Христа.

Свт. Іоанн Шанхайський. Слова та проповіді.  

Вас може зацікавити

2 листопада 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Напередодні Прощеної неділі керуючий єпархією очолив всенічне бдіння у кафедральному соборі

Редактор Головний

Напередодні неділі після Богоявлення Архіпастир очолив вечірнє богослужіння у Свято-Покровському храмі

Редактор Головний