20.3 C
Lutsk
Понеділок, 15 Липень, 2024
Всі новини Календар

22 грудня 2021 року – календар з повчанням

Седмиця 27-а після П’ятидесятниці. Глас 1.
Різдвяний піст.

Совершается служба со славословиемЗачаття праведною Анною Пресвятої Богородиці.

Пророчиці Анни, матері прор. Самуїла (1100 до Р.Х.). Свт. Софронія, архієп. Кіпрського (VI). Прп. Стефана Новосіятеля (912).

Сщмч. Володимира пресвітера (1919). Сщмч. Володимира пресвітера і мц. Євфросинії (1920). Сщмчч. Василія та Олександра пресвітерів (1937).

Ікони Божої Матері, іменованої “Несподівана Радість”.

Євангельські Читання

1 Тим., 287 зач., V, 22 – VI, 11. Лк., 104 зач., XXI, 5-7, 10-11, 20-24. Прав. Анни: Гал., 210 зач. (від полу́), IV, 22-31. Лк., 36 зач., VIII, 16-21.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

УЧНІ ВКАЗУВАЛИ ГОСПОДУ НА КРАСУ ПРИМІЩЕННЯ ТА ВСЬОГО НАЧИННЯ ХРАМУ, А ВІН СКАЗАВ: “ПРИЙДУТЬ ДНІ, У ЯКІ З ТОГО, ЩО ВИ ТУТ БАЧИТЕ, НЕ ЗАЛИШИТЬСЯ КАМЕНЯ НА КАМЕНІ; ВСЕ БУДЕ ЗРУЙНОВАНО”. ЦЕ ПІДПИС ВСЬОМУ КРАСИВОМУ СВІТУ ЦЬОГО.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

НА ВИГЛЯД ЗДАЄТЬСЯ МІЦНО ТА ВІКОВІЧНО; АЛЕ ДЕНЬ-ДРУГИЙ, ДИВИШСЯ, ЯК НІЧОГО І НЕ БУВАЛО: І КРАСА ЗГАСАЄ, І СИЛИ ВИСНАЖУЮТЬСЯ, І СЛАВА МЕРКНЕ, І РОЗУМИ ВІДЖИВАЮТЬ СЕБЕ, Й ОДЯГ ЗНОШУЄТЬСЯ.

 

УСЕ В СОБІ САМОМУ НОСИТЬ СИЛУ РУЙНІВНУ, ЯКА НЕ ЛЕЖИТЬ, ЯК НАСІННЯ НЕРОЗВИНУТЕ, А СКЛАДАЄТЬСЯ З БЕЗПЕРЕСТАННОЇ ДІЇ ТА ВСЕ ТЕЧЕ ДО СВОГО КІНЦЯ. “ПРИХОДИТЬ СТАН СВІТУ ЦЬОГО. БО ОБРАЗОМ ХОДИТЬ ЛЮДИНА: УТАЮЮТЬСЯ І НЕВІДОМО, КОМУ ЗБЕРУ Я”.

 

А МИ ВСІ МЕТУШИМОСЯ, ВСІ КЛОПОЧЕМО, І КЛОПОТАМ НАШИМ НЕМАЄ КІНЦЯ. НАТРАПЛЯЄМО НА ПОСТІЙНІ УРОКИ, ЯКІ КРУГОМ НАС ОТОЧУЮТЬ, ВСЕ СВОЄ, НЕМОВ СЛІПІ ТА НІЧОГО НЕ БАЧИМО. ТАК І ПРАВДУ СКАЗАТИ, ЩО СЛІПІ ЧИ ОСЛІПЛЕНІ: І СОБІ, І НІЧОМУ, ЩО НАС ОТОЧУЄ ЧИ ВОЛОДІЄ НАМИ, КІНЦЯ НЕ БАЧИМО. І ЩО ІЩЕ?

 

ОБЛАШТУВАВШИСЬ, ЯК НАМ УЯВЛЯЄТЬСЯ, ДОБРЕ, ВПЕВНЕНІ, ЩО СТОЇМО ТВЕРДО, ЯК НА КРУЧІ; ТОДІ СТАНОВИЩЕ НАШЕ ШВИДШЕ СХОЖЕ НА ТЕ, ЯК ЯКЩО БИ МИ СТОЯЛИ НА ТРЯСОВИНІ: ОСЬ-ОСЬ ПРОВАЛИМОСЬ. АЛЕ НЕ ЧУЄМО ЦЬОГО І ВІДДАЄМОСЯ БЕЗПЕЧНІЙ НАСОЛОДІ, ЯК НІБИТО ЗАВЖДИ МАЄМО ТАМ ПЕРЕБУВАТИ.

 

ПОМОЛИМОСЯ Ж, НЕХАЙ ВІДКРИЄ ГОСПОДЬ РОЗУМНІ ОЧІ НАШІ, І НЕХАЙ ПОБАЧИМО ВСЕ, НЕ ЯК ВОНО ЗДАЄТЬСЯ, А ЯК Є НАСПРАВДІ.

Вас може зацікавити

Декілька місяців вважали безвісти зниклим: у селі Тельчі Колківського благочиння звершили Чин поховання Захисника України

Редактор Головний

Єпископ Афанасій очолив панахиду в день 35-х роковин Чорнобильської катастрофи. ФОТО. ВІДЕО

Редактор Головний

У благочиннях єпархії відбулися соборні богослужіння в День Незалежності України. ФОТОРЕПОРТАЖ

Редактор Головний