21.4 C
Lutsk
Четвер, 18 Липень, 2024
Всі новини Календар

20 липня 2023 року – календар з повчанням

Cедмиця 7 після П’ятидесятниці. Посту немає.
Прп. Фоми, що в Малеї (Х). Прп. Акакія, про якого розповідається у Ліствиці (VI). Мчч. Перегрина, Лукіана, Помпея, Ісихія, Папія, Саторнина і Германа (II). Прмчч. Єпіктета пресвітера та Астіона ченця (290). Мч. Євангела (III–IV). Мц. Киріакії (IV). Прп. Євдокії, в інокинях Євфросинії, кнг. Московської (1407). Сщмч. Павла Чернишова пресвітера (1918). Знайдення мощей прп. Герасима Болдинського (2001). Влахернської ікони Божої Матері. Оновлення ікони «Спас Нерукотворний» у Борисо-Глібському монастирі Ізюмської єпархії (1997).

Євангельські Читання

На літ.: – Ап.: 1Кор. 7:24-35 (зач. 138). Єв.: Мф. 15:12-21 (зач. 61). 

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“Із серця виходять злі помисли” (Мф.15:19). У серці ж звідки? Корінь їх у гріху, який живе в нас, а розгалуження їх, розмноження і конкретний вид у кожному від його власної волі. Як же бути? Спочатку відсічи все, що від сваволі. Це буде схоже на те, як якби хтось у дереві обірвав листя, відсік гілки та сучки, і стовбур відрубав майже до кореня. Потім не дозволяй виходити новим відросткам, самий корінь і засохне: тобто не дозволяй з серця виходити злим думкам, а ті, що виходять, відганяй і відганяй, і гріх, який живе в нас, не отримуючи підкріплення, ослабне і зовсім знесилиться.

 

У цьому суть заповіді: “Будьте тверезі, пильнуйте. Уважно ставтеся до себе. Підпережте чресла розуму вашого” (1Пет. 5:8, 1:13). При увазі треба тримати міркування. Із серця виходить не одне лихе, а й добре; не всяке, однак, добре, що навіюється серцем, виконувати треба. Що істинно треба виконувати, це визначить міркування. Міркування – садівничий ніж, одні гілки відсікає, а інші прищеплює.

Вас може зацікавити

Духовні настанови Блаженнішого Митрополита Онуфрія у 77-му річницю з Дня народження Предстоятеля — 37 цитат

Редактор Головний

7 січня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

24 жовтня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний