20.3 C
Lutsk
Субота, 15 Червень, 2024
Всі новини Основи православ'я Публікації

9 березня – перше і друге обретіння глави Іоанна Предтечі

Після усікновення глави Іоанна Хрестителя, тіло його забрали учні й поховали в самарійському місті Севастії, а чесна глава була викинута Іродіадою на звалище. Дружина царського урядника таємно взяла святу голову, поклала її в посудину і поховала на Оливковій горі в одному з маєтків Ірода.

Через багато років ця земля перейшла у володіння до благочестивого вельможі Інокентія, який став будувати там церкву. Робітники почали копати траншею під фундамент, і знайшли в землі посудину з чесною главою. Так сталося Перше знайдення глави.

Інокентій зберігав її з великим благоговінням, але перед смертю, боячись, що святиня піддасться нарузі невірними, знову приховав її в тому самому місці, де знайшов. Після його смерті церква прийшла в запустіння і зруйнувалася.

У дні Костянтина Великого двом ченцям з’явився сам святий Предтеча і відкрив місце знаходження своєї чесної глави.

З тих пір ця святиня була послідовно збережена побожними християнами, поки її володарем не став священик Євстафій, заражений аріанською єрессю.

Коли його блюзнірство відкрилося, він втік, закопавши святиню в печері поблизу Ємесси. У 452 році архімандриту цієї обителі Маркелові святий Іоанн Хреститель у видінні вказав місце приховування своєї голови. Це знайдення стало святкуватися як Друге.

Вас може зацікавити

Для чого поминальні суботи під час Великого посту?

Редактор Головний

29 липня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Вітаємо регента Свято-Покровському храму Надію Романій з 60-річним ювілеєм

Редактор Головний