13.3 C
Lutsk
Неділя, 14 Квітень, 2024
Всі новини Календар

19 липня 2023 року – календар з повчанням

Cедмиця 7 після П’ятидесятниці. Пісний день.
Прп. Сисоя Великого (429). Мчч. Марина, Марфи, Авдифакса, Авакума, Киріна, Валентина пресвітера, Астерія та інших багатьох у Римі (269). Мчч. Ісавра диякона, Інокентія, Філікса, Єрмія, Василія, Перегрина, Руфа і Руфина (III). Мч. Коїнта Фригійського (близько 283). Мц. Лукії діви і з нею мчч. Рикса, Антонія, Лукіана, Ісидора, Діона, Діодора, Кутонія, Ароноса, Капика та Сатура (301). Прп. Сисоя, схимника Печерського, в Дальніх печерах (ХIII)Знайдення мощей прав. діви Іуліанії, кн. Ольшанської (ХVI). Прмч. Євфимія (Любовичева) (1931); прмч. Феодора (Богоявленського) (1943). Собор Радонезьких святих. Богородсько-Уфимської ікони Божої Матері (1621).

Євангельські Читання

На літ.: – Ап.: 1Кор. 7:12-24 (зач. 137). Єв.: Мф. 14:35-15:11 (зач. 60).

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“Не те, що входить у вуста, сквернить людину, але те, що виходить із вуст, сквернить людину” (Мф.15:11). Господь сказав це не тому, щоб Він не благоволив до посту або вважав його непотрібним для нас, – ні, і Сам Він постив, і апостолів навчив того, і в Церкві Своїй святій встановив пости, а сказав це для того, щоб, постячись, ми не обмежувалися одним малоядінням чи сухоядінням, а дбали водночас і душу свою тримати в пості, не потураючи її побажанням і пристрасним потягам. І це головне.

 

Піст же служить могутнім тому засобом. Основа пристрастей у плоті; коли виснажена плоть, тоді немов підкоп підведений під пристрасті і фортеця їх руйнується. Без посту ж здолати пристрасті – було б дивом, схожим на те, щоб бути у вогні й не обгорати. У того, хто задовольняє розлого плоть свою їжею, сном і спокоєм, як триматися чогось духовного в увазі та намірах? Зректися землі й увійти в споглядання невидимих речей і прагнення до них йому так само зручно, як кволому птаху піднятися від землі.

Вас може зацікавити

Чим глибше людина розуміє, що Бог є все, тим сильніша її молитва, – Предстоятель

Редактор Головний

22 лютого 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

У день Покрову Пресвятої Богородиці православна громада селища Цумань відзначила престольне свято

Редактор Головний