21.4 C
Lutsk
Четвер, 18 Липень, 2024
Всі новини Календар

19 лютого 2024 року – календар з повчанням

Седмиця 38-ма після П’ятидесятниці.  Посту немає.

Прп. Вукола, єп. Смирнського (близько 100). Мцц. Дорофеї, Христини, Калісти та мч. Феофіла. Мц. Фавсти і мчч. Євиласія та Максима (305-311). Мч. Юліана. Мцц. Марфи, Марії та брата їхнього прмч. Ликаріона отрока. Прпп. Варсонофія Великого та Іоанна Пророка (VI). Свт. Фотія, патр. Константинопольського (891). Сщмч. Димитрія Рождественського пресвітера і мч. Анатолія Рождественського (1921); сщмч. Василія Надєждіна пресвітера (1930); сщмч. Олександра Телемакова пресвітера (1938).

Євангельські Читання

На літ.: – Ап.: 1 Пет. 2:21-3:9 (зач. 59). Єв.: Мк. 12:13-17 (зач. 54).

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен  день року

Сьогодні Апостол вказує нам на “потаємну людину серця”, як мету найретельніших турбот і піклувань наших. Її утворенням у собі належить нам прикрасити себе. Та людина, яка в серці постає, коли в ньому оселяться всі добрі настрої і почуття.

 

Переглянь ці настрої і почуття і побачиш лик потаємної в серці людини. Ось ці настрої! “Від Божественної сили Його даровано нам усе потрібне для життя і благочестя” (2 Пет. 1:3), і зі свого боку “докладаючи до цього всю старанність, – пише св. Петро, – покажіть у вірі вашій чесноту, в чесноті розсудливість, в розсудливості стриманість, у стриманості терпіння, в терпінні благочестя, в благочесті братолюбність, у братолюбності любов” (2 Пет. 1:5-7). Подібно до цього перераховує внутрішні добрі настрої серця християнського і святий Павло: “Плід же духа є: любов, радість, мир, довготерпіння, благість, милосердя, віра, лагідність, стриманість” (Гал. 5:22-23).

 

І ще: “Вдягніться, як вибрані Божі, святі та улюблені, в милосердя, благість, смиренномудрість, лагідність, довготерпіння… більш за все вдягніться в любов, яка є сукупністю досконалості. І хай панує в серцях ваших мир Божий” (Кол. 3:12, 14-15). Склади з усіх цих добрих якостей, як із членів, одне тіло духовне, і матимеш благоліпний лик “потаємної людини серця” (1 Пет. 3:4), подібний до якого й спробуй оселити в серці своєму.

Вас може зацікавити

ЩО ДОПОМОЖЕ ПРОВЕСТИ РІЗДВЯНИЙ ПІСТ З КОРИСТЮ ДЛЯ ДУШІ

Редактор Головний

6 червня 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Архієреї єпархії співслужили Предстоятелю у день 9-ої річниці інтронізації

Редактор Головний